Bodrum Gündem

GALATASARAYLILAR DERNEĞİNDEN EĞİTİME DESTEK PROJESİ…

gs-okul-yapımıBodrum Galatasaray Taraftarları Derneği tarafından Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlköğretim Okulu bahçesine  2 derslikli anaokulu  yaptırıldı.

Bodrum Gündem  Haber
2015 yılında kurulan Bodrum Galatasaray taraftarları Derneği, Gündüz Nalbatoğlu başkanlığında Bitez Gülümser Danacı İlköğretim Okulu bahçesine içinde 2 dersliği bulunan bir anaokulu  yaptırdı. Bugün resmi açılışı yapılan 2 derslikli anaokulu  yüz bin liraya mal oldu. Açılış törenine Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, B.B. Bodrumspor Başkanı Rıza Karakaya, Bodrum Galatasaray Taraftarları Derneği Başkanı Gündüz Nalbantoğlu, okul yönetimi, öğretmenleri, veliler ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından kürsüye gelen Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlköğretim Okulu Müdürü Özlem Giray Faydalı, anaokulu dersliklerinin yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.
“Eğitime Katkı Vermemiz Yapımız Gereğidir” …
Galatasaray Lisesi mezunu olan Bodrum Galatasaray Taraftarları Derneği Başkanı Gündüz Nalbantoğlu , Türkiye’de köklerini bir okuldan alan başka bir spor kulübü olmadığına dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı “ Bir çoğunuzun bildiğini zannettiğim gibi kulübümüz çok derin kökleri olan bir okulun bünyesinden doğmuş ve adını da ondan almıştır. Zannederim Türkiye de böyle bir okuldan doğmuş başka spor kulübü yok. Dolayısıyla bizim eğitime katkı vermemiz yapımız gereğidir. Bodrum Galatasaray Taraftarları Derneği eğitime katkı vermekten gururludur. Bu katkımız şu zamanda küçük olsa da daha iyileri için çalışmaya devam edeceğiz. “ dedi.

Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlköğretim Okulu müdürü Yusuf Özden’in okulun ana sınıfına olan ihtiyacını belirtmesinin ardından Derneğin Yönetim Kurulu kararı ile bu eksikliği giderme çabasına girdiklerini anlatan Nalbantoğlu sözlerine şöyle devam etti “Bu derslikler derneğimizin kasasından bir para kullanarak değil, yönetim kurulu üyelerimizin ve dernek üyelerimizin maddi ve manevi desteği ile inşa edilmiştir.Bu projemize destek veren herkese çok teşekkür ediyor, diğer derneklerimizi ve sivil toplum örgütlerimizi de eğitime destek olacak her türlü çabayı sarf etmeye davet ediyoruz.” dedi.

“Bazı Şeylerin Sivil Toplum Kuruluşları Tarafından Yapılmasının Ayrı Bir Önemi Var”
Kendisi de bir Galatasaray taraftarı olan Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, dernek başkanı Gündüz Nalbantoğlu’na bir teşekkür plaketi verdi. Kürsüye gelerek bir konuşma yapan Kaymakam Yılmaz, şunları dile getirdi: “Eğitimin önemini hepiniz biliyorsunuz. Çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımız. Bütün mücadelemiz onları geleceğe en iyi şekilde hazırlamak. Devlet olarak da bu hem bizim görevimiz hem de anne baba olarak toplumsal sorumluluğumuz. Tabi devletimiz büyük ve güçlü bir devlet, okulunu da her şeyini de yapabiliyor artık. Ama bazı şeylerin sivil toplum kuruluşları tarafından yapılmasının ayrı bir önemi var. Benim de taraftarı olduğum Galatasaraylılar Derneği’nin yaptırdığı anasınıfının açılışında burada olmaktan son derece mutluyum. Başta derneğimiz ve derneğimizin mensupları olmak üzere tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Öğretmen ve idareci arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Kısacası emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu güzel anasınıfımızın çocuklarımıza ilçemize, milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyor ve tekrar saygılarımı sunuyorum.”

Konuşmaların ardından Kaymakam Bekir Yılmaz, Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, Bodrum Galatasaraylılar Derneği Başkanı Gündüz Nalbantoğlu, öğrencilerle birlikte dersliklerin açılışını yaparak derslikleri gezdi.

Açılışta okul öğrencilerinin sergilediği halkoyunları ve çeşitli dans gösterileri izlendi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.