Bodrum Gündem

ULUSLARARASI GÜMÜŞLÜK KLASİK MÜZİK FESTİVALİ BAŞLIYOR…

gumusluk klasik muzik festivali (8)

Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle Bodrum Klasik Müzik Derneği tarafından DenizBank’ın ana sponsorluğunda bu sene 14. kez düzenlenecek olan 14,Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali basın toplantısı gerçekleştirildi. Başkan Kocadon’un ; Bu festival, Bodrum’un ekonomisine büyük katkı sağlayacaktır…” sözleri dikkat çekti.  

Bodrum Gündem Haber

Trafo Bodrum Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen toplantıya Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, Devlet Sanatçısı piyanist Gülsin Onay ile Uludağ Premium Marka Müdürü Ceylin Erbak Aytekin katıldı.

Devlet Sanatçısı piyanist Gülsin Onay, Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’nin 14. yılında unutulmayacak bir program hazırlandığını belirterek, “Festivalimiz, müzikseverleri Bodrum’un yıldızlı gecelerinde buluşturmaya hazırlanıyor. 26 Temmuz ve 4 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan festivalimizde ‘Taşta” konseptli klasik müzik konserlerimiz, 25 asırlık tarihi Koyunbaba Antik Taş Ocağı’nda olacak. Son 2 yıldır festival bünyesinde gerçekleşen ‘Suda’ ve ‘Kumda’ konserleri ise Gümüşlük sahilinde izleyici ile buluşacak. Ben bu festivalde emeği geçen bütün dostlarımıza, sponsorlarımıza ve Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a teşekkür ediyorum…” dedi.

gumusluk klasik muzik festivali (4)ÇOK SESLİLİK, DEMOKRASİ GETİRİR…

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş de, 10 yıldır takip ettikleri Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’nin son 2 yıldır da ana sponsorluğunu üstlendiklerinin altını çizerek, “Devletimizin önemli sanatçısı Gülsin Onay danışmanlığında ve Eren Levendoğlu’nun uğraşları, çabaları ve gayretleriyle, tabii ki her zaman sanatın yanında olan ve hep sanata evet diyen Bodrum Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Kocadon’un çok ciddi destekleriyle bugüne kadar gelmiş bir festival. Ben her yıl bu festivalin nasıl bu kadar gelişebildiğini ve her yıl nasıl bu kadar üstüne koyabildiğini hayretler içerisinde izleyen bir kişiyim. Güzel sanatların çok önemli bir dalı müzikte çok sesli ve çok seslilik, insanların en çok ihtiyacı olan şey. Çünkü çok seslilik, demokrasi getirir, demokrasi sevgi getirir, sevgi de mutluluk getirir…” şeklinde konuştu.

GENÇ YETENEKLERİ DE CESARETLENDİRİYOR…

Uludağ Premium Marka Müdürü Ceylin Erbak Aytekin, festivale 2 yıldır destek sağladıklarını belirttiği konuşmasında, “Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, 10 yılı aşkın süredir bizlerden çok daha iyi bildiğiniz gibi ülkemizin klasik müzik kültürünün gelişmesi için çok değerli katkılarda bulunuyor. Bir yandan dünyadaki ünlü isimleri buraya getirirken diğer taraftan da genç yetenekleri bu konuda cesaretlendiriyor, teşvik ediyor…” ifadelerini kullandı.

gumusluk klasik muzik festivali (2)BU FESTİVAL BODRUM EKONOMİSİNE DE BÜYÜK FAYDA SAĞLAYACAK…

Bodrum’un Akdeniz çanağında en önemli sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapan önemli bir kent olduğunu ifade eden Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise, “Bugün burada değerli sponsorlarımız, çok değerli iki sanatçımız ve sanata gerçekten gönül verip destek olan değerli katılımcılarla birlikteyiz. Tabii, DenizBank Genel Müdürü Hakan Bey’den dolayı banka müdürlerimiz de buradalar ki onlara da sanata, sanatçıya, Bodrum’un yatırımcılarına ve esnafına vermiş oldukları desteklerden dolayı gerçekten teşekkür etmek istiyorum. Bunu sadece bir sponsorluk olarak görmeyin çünkü bu festival, aynı zamanda bir zincirin halkaları gibidir ve Bodrum’un ekonomisine büyük katkı sağlayacaktır. Biliyorsunuz Bodrum bize tanrının bir lütfu, cazibesi çok yüksek olan bir dişi adeta. Bu dişiyi her zaman güzel tutmak ise bizlerin görevi. Özellikle de bu güzellikleri sanatla buluşturmak, Bodrum’un tarihi ve geçmiş kültürüyle buluşturmak, bizim en büyük görevimiz. Halikarnas demek; sanat, kültür, güzellik, aşk dolu bir bölge demektir. Onun için Akdeniz çanağına şöyle bir baktığımızda, gerçekten Bodrum gibi turizm ile geçinen bölgelerin içinde en fazla kaliteli sanat etkinliklerinin yapıldığı tek bölge Bodrum. Akdeniz çanağında bu kadar güzel sanatsal etkinliklerin yapıldığı başka bir yer bulamazsınız. Bodrum’un Tele Vole kültürüyle anılmasına, sırf eller havayaymış gibi anılmasına son derece karşıyım. Elbette onlara da saygımız var ama vahşi gürültünün de her zaman karşısındayız. Bodrum’u bir bütün olarak düşünmemiz lazım. Sanatın birleştirici ruhundan esinlenerek güzel ülkemizin bu günlerde böylesi sanatsal etkinliklere çok ihtiyacı var. Çünkü sanat, aynı zamanda toplumları bir araya getiren birlik, kardeşlik ve barış içinde atmosfer sunan bir etkinliktir. Mücadele etme ruhundan asla vazgeçmeyen Eren kardeşime (Eren Levendoğlu) ve değerli sanatçımız Gülsin Onay’a çok teşekkür ediyorum…” dedi.

21 KONSER VERİLECEK…

Piyanist Gülsin Onay’ın sanat danışmanlığını, piyanist Eren Levendoğlu’nun sanat yönetmenliğini yaptığı, 24 Temmuz – 4 Eylül 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan 14. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’nde bu yıl ülkemizin yanı sıra Brezilya, Norveç, İtalya, Fransa, Küba, Rusya ve Güney Afrika’dan gelecek müzisyenler tarafından 21 konser verilecek. Toplam 6 hafta sürecek etkinlikler çerçevesinde festival bu yıl da, 3 ayrı konseptte sunulacak.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.