enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

GLADYATÖRLER VE AŞKIN KENTİ STRATONİKEİA’DA İDİL BİRET RÜZGÂRI…

stratonikeia idil biret rüzgarı (7)

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen İdil Biret ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Orkestrası’nın sahne aldığı konser büyük ilgi gördü.

Bodrum Gündem Haber

Piyano ve Devlet Sanatçısı İdil Biret ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Orkestrası konseri Pazartesi günü Gladyatörler ve aşkın kenti Stratonikeia’da gerçekleşti. Yoğun bir katılımın olduğu konserde oturma yeri bulamayan vatandaşlardan bazıları yerde ve bazıları da tarihi mermerlerin üzerine oturarak konseri takip etti.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Yatağan Belediyesi iş birliğinde düzenlenen konser bölgedeki vatandaşların yanı sıra Bodrum, Marmaris, Datça, Fethiye gibi tatil bölgelerinde bulunan yerli turistlerden de ilgi gördü.

stratonikeia idil biret rüzgarı (5)Konser sonrasında konuşan piyano ve Devlet Sanatçısı İdil Biret “Gladyatörler ve Aşkın kenti Stratonikeia’da konser vermek büyük bir mutluluk. Büyük bir kalabalık önünde böyle bir ambiyansta konser vermenin heyecanı bambaşka. Muğla Büyükşehir Belediyesi Orkestrası ile birlikte eserleri seslendirmekten de keyif duydum. Orkestra ekibine ve böyle bir orkestrayı kuran Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü tebrik ediyorum. Konserin başından sonuna kadar gösterilen ilgi için de herkese teşekkür ediyorum…” ifadelerine yer verdi.

Konser sonunda Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık İdil Biret’e günün hatırası olarak plâket takdim etti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.