enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

MHP BODRUM İLÇE BAŞKANI CENGİZHAN SANCAR ANNESİNİ KAYBETTİ…

cengizhan-sancar-annesi-gülderen-sancar-vefat-etti-12

Talat Aydemir ile 1962’de darbe girişiminde bulunan Süvari Binbaşı Fethi Gürcan’ın kızı, Mardin eşrafından, Bodrum’un sevilen isimlerinden İnşaat Mühendisi merhum Nedim Sancar’ın eşi, MHP Bodrum İlçe Başkanı Cengizhan Sancar’ın annesi Gülderen (Gürcan) Sancar yaşama veda etti.

Fatih Bozoğlu/Bodrum Gündem

3 Kasım 2017 günü Ankara’da yaşama veda eden MHP Bodrum İlçe Başkanı Cengizhan Sancar’ın annesi Gülderen (Gürcan) Sancar Ankara Karşıyaka mezarlığında toprağa verildi. Uzun bir zamandır kalp hastası olan Gülderen (Gürcan) Sancar geçirdiği kalp krizi sonucu hastaneye kaldırıldı. Tüm müdahalelere karşın yaşama tutunamayan 1946 doğumlu Gülderen (Gürcan) Sancar vefat etti.

Gülderen (Gürcan) Sancar için Ankara Karşıyaka Mezarlığında bulunan Karşıyaka Camiinde cenaze töreni düzenlendi. Birçok siyasi ismi bir araya getiren cenaze törenine MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan ile birlikte, teşkilat mensupları, aile dostları, Sancar ve Gürcan aileleri katıldılar.

cengizhan sancar annesi gülderen sancar vefat etti-13Cengizhan ve Fethi adlı iki evladı bulunan Gülderen (Gürcan) Sancar, Kara Harp Okulu Komutanı Alb. Talat Aydemir yönetimindeki 22 Şubat 1962 ayaklanmasına binbaşı rütbesiyle katılan ve diğer genç subaylarla birlikte ordudan tart edilen, sonrasında da 20 Mayıs 1963 ayaklanmasının da öncüleri arasında yer alan ve Albay Talat Aydemir ile birlikte davalarını ateşli bir şekilde savunan, en sonunda da 24 Haziran 1964’de idam edilen Süvari Binbaşı Fethi Gürcan’ın kızıydı.

Yorumlar

  1. bg dedi ki:

    Nur içinde olsun dileriz…