Bodrum Gündem

BU FOTOĞRAFLARI ÇEKMEK İÇİN 9 SAAT BEKLEDİ…

mehmet can meral 1Bodrum ve çevresinde Cumartesi akşam saatlerinden itibaren zaman zaman etkili olan gök gürültülü sağanak yağışlar sırasında geceyi aydınlatan şimşek ve yıldırımlar meraklılarına görsel şölen sundu.

Bodrum Gündem Haber

Turgutreis Mahallesinde yaşayan fotoğraf sanatçısı Berkin Tuncar 18 Kasım Cumartesi ve 19 Kasım Pazar geceleri çektiği fotoğraflarla büyüledi. Tuncar, Cumartesi 18.00 sıralarında Turgutreis sahiline inerek Ege Denizine düşen onlarca yıldırımın fotoğrafını çekebilmek için saatlerce bekledi. Gece yarısından sonra sabaha karşı 03.00 civarlarında etkili olan sağanak yağış sırasında çektiği fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaşan Tuncar’ın fotoğrafları büyük beğeni topladı. Tuncar dışında bazı amatör ve profesyonel fotoğrafçılarda çektikleri şimşek ve yıldırım fotoğraflarını sosyal medya hesaplarından paylaşırken, dün gece Bitez Mahallesinin elektriğinin kesilmesine neden olan yıldırımda Bodrum Muhabiri Mehmet Can Meral tarafından görüntülendi.

Bölgemizi etkisi altına alınan yağışlı havanın 20 Kasım Pazartesi akşam saatlerinden itibaren etkisini kaybetmesi beklenirken, Ülkenin kuzeyinde soğuyan havayla birlikte yurdun bazı bölgelerinde kar yağışı bekleniyor. Bodrum ve çevresinde de Salı ve Çarşamba gününden itibaren hava sıcaklığının birkaç derece düşeceği öngörülüyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.