enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

BODTO YÖNETİMİ BAŞKAN OSMAN GÜRÜN İLE GÖRÜŞTÜ…

BODTO YÖNETİMİ BAŞKAN OSMAN GÜRÜN İLE GÖRÜŞTÜ…

bodto heyeti osman gürün ziyareti

Bodrum Ticaret Odası heyeti 1 Nisan seçimleri sonrası Bodrum ve Muğla Protokolüne gerçekleştirdiği protokol ziyaretlerine devam ediyor. Bu kapsamda Muğla Büyük Şehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Vergi Dairesi Başkanlığı Gelir İdaresi Grup Müdürü Ömer Kabahor ve Muğla Defterdarı Veysel Sezgin ziyaret edildi. İyi niyet ve uzlaşmacı fikir bildirimleriyle sonlanan görüşmelerin önümüzdeki haftalarda da devam etmesi bekleniyor.

28 Mayıs Pazartesi günü BODTO Meclis Başkanı İlhan Ersan, BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, BODTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları İbrahim Akkaya ile Mehmet Ayaz, BODTO Yönetim Kurulu Üyesi Atilla Serttaş ve BODTO Genel Sekreter Prof. Dr. Fuat Önder Muğla büyük Şehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü makamında ziyaret etti. Gürün’e Bodrum’un yerel sorunları hakkında bilgi veren Oda Yönetimi özellikle yüksek atık su bedellerine, katı atık sorununa ve imar planlarındaki sorunlara dikkat çekti. Büyükşehir Belediye Başkanı Gürün bu konuda Odaya bir rapor sunacaklarını açıkladı. Turgutreis arıtma projesini de başlattıklarını bildiren Dr. Gürün, Yeni Katı Atık Projesi konusunda Bakanlık izninin beklediklerini söyledi.

bodto heyeti osman gürün ziyareti_Odanın 2018-2023 Stratejik Plan çalışmaları hakkı da bilgi aktaran BODTO Heyeti bu konuda Büyük Şehir Belediye Başkanı’ndan da görüş aldı. Büyük Şehir Belediye Başkanı Gürün, Oda Yönetimini özgün çalışmalarından dolayı kutlarken iki kurum arasında fikir alışverişinin önemine dikkat çekildi.

Üye Sorunları Karar Vericilere Aktarıldı…

Büyük Şehir ziyaretinin ardından Vergi Dairesi Başkanlığı Gelir İdaresi Grup Müdürü Ömer Kabahor’u da makamında ziyaret eden BODTO Heyeti bu görüşmenin sonrasında Muğla Defterdarı Veysel Sezgin’in makamına konuk oldu. Odanın 2017/2018 faaliyetlerinin belirtildiği görüşmelerde Bodrum Yarımadası’nın ekonomik yapısı da ana konulardan biriydi. Muğla Defterdarı Veysel Segin’e BODTO üyelerinin yaşadığı birincil sorunlardan ecrimisil konusu da aktarıldı. Defterdar Sezgin, ecrimisil konusunda Ankara’ya gönderdiği raporu BODTO heyetiyle paylaşarak bu raporun Bodrum Ticaret Odası’nın daha önce bildirdiği görüşler çerçevesinde hazırlandığını açıkladı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.