enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

BODRUM’UN YOL AYRIMI…

 bodrum'un-yol-ayrımı-paneli-İMO-Bodrum-Temsilciliği-ve-Bodrum-İKK-(1)

Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü tarafından Bodrum da yapılması düşünülen “Yeni Çevre Yolu” projesi ile ilgili olarak düzenlenecek olan “Bodrum’un Yol Ayrımı” başlıklı paneli 7 Eylül Cuma Günü BODTO Konferans Salonunda gerçekleştirilecek.

Fatih Bozoğlu/Bodrum Gündem Haber

TMMOB Bodrum İlçe Koordinasyon Kurulu-Ulaşım Komisyonu adına İnş. Müh. İlhan Özyiğit, tarafından düzenlenen bilgilendirme toplantısında Bodrum’da yaşayan tüm yurttaşları, Bodrum’un geleceği için çok önemli olan bu proje ile ilgili düzenlenen panele davet etti.

bodrum'un-yol-ayrımı-paneli-İMO-Bodrum-Temsilciliği-ve-Bodrum-İKK (4)Farklı görüşlerin dile getirileceği bu panelde “Yeni Çevre Yolu Projesi”ne karşı olanlar olduğu gibi, bu projenin lehinde görüş bildirenlerin de olduğunu ifade eden Özyiğit; Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü tarafından Bodrum da yapılması düşünülen “Yeni Çevre Yolu” projesi vardır. Bu proje ile ilgili TMMOOB Bodrum ilçe Koordinasyonu olarak, 10 Mayıs 2018 tarihinde basın açıklaması ile çekincelerimizi ve önerilerimizi kamuoyu ile paylaşmıştık. Sonrasında ise, TMMOB Bodrum İlçe Koordinasyon Kurulu olarak, yapılması düşünülen “Yeni Çevre Yolu”  ile ilgili konusunda uzman öğretim üyeleri ve meslektaşlarımızın katkısı ile 7 Eylül Cuma günü, saat 10:00- 17:00 arasında Bodrum Ticaret Odasında panel düzenledik…” dedi.

T.M.M.O.B Bodrum İlçe Koordinasyon Kurulu tarafından düzenlenen “BODRUM’UN YOL AYRIMI” adını verdikleri Panele oldukça dikkat çeken isimler konuşmacı olarak katılıyor.

bodrum'un-yol-ayrımı-paneli-İMO-Bodrum-Temsilciliği-ve-Bodrum-İKK-(111)Panel Katılımcıları şu isimlerden oluşuyor;

.. Prof.Dr. Ergun Gedizlioğlu (İTÜ İnşaat Fakültesi Ulaştırma Ana Bilim Dalı ),

.. Prof.Dr. Haydar Karabey  (MSGSÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü ),

.. Prof.Dr. Adnan Diler(MSKÜ Karya Arştırma ve Uygulama Merkezi Md-Pedesa Kazı Bşk),

.. Ersen Gürsel (Yüksek Mimar),

.. Erhan Öncü  (Şehir Yüksek Plancısı – Muğla Büyükşehir Bel. Ulaşım Ana Planı Danışmanı),

.. Serdal Argen (Şehir Plancısı – Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama Şube Müd.),

.. Semra Kutluay  (Şehir Yüksek Plancısı – Bodrum 1/25.000 Çevre Düzeni Plan Müellifi),

.. Levent Kalyon ( Harita Mühendisi – TMMOB Bodrum İKK üyesi),

Özyiğit panelin amacını ise; “Yeni çevre yolunu bilimsel bir platformda tartışmak, geleceğe yönelik oluşturulacak hazırlık çalışmalarına katkı vermek, kamuoyunun bilimsel çalışmaların ışığında ve doğru bir şekilde bilgilenmesini sağlanması…” şeklinde sıraladı.

bodrum'un-yol-ayrımı-paneli-İMO-Bodrum-Temsilciliği-ve-Bodrum-İKK (1)Özyiğit panel sonucunda, katılımcıların hazırlayacağı sonuç bildirgesini Bodrum halkı ile yerel basın aracılığıyla paylaşılacağının altını çizerek, sözlerini “TMMOB Bodrum İlçe Koordinasyon Kurulunun, Ulaşım Komisyonu olarak yapacak olduğumuz panelimize Bodrum da yaşayan tüm yurttaşlarımız davetlidir…” diyerek tamamladı.

GÜZERGAHLARIN GEÇTİĞİ SİT ALANLARI (2011 SİT SINIRLARI)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.