enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Osman Uğur Sert (Dengiz) Bodrum Türbe Mezarlığında Toprağa Verildi…

Bodrum CHP’nin emektar başkanlarından ve Bodrum Turizminin de mihenk taşlarından birisi olan Osman Uğur Sert, 29 Ekim sabah saatlerinde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını kaybetti. Uğur Sert’in cenaze namazı, kendi adına yaptırdığı Uğur Camiinde kılınırken, son dönemlerdeki en kalabalık cenaze töreni oldu.  

Fatih Bozoğlu/Bodrum Gündem

Kendi ifadesi ile 1940 yılında annesinin karnına düşen Osman Uğur Sert (Dengiz) nüfusta 1947 olarak geçiyor. Bodrum Ticaret Odası (BODTO) eski Yönetim Kurulu Üyelerinden ve Bodrum Belediyesi’nde de 20 yıl Meclis Üyeliği yapmış turizmci. Bodrum Gümbet’te turizmin ilk başladığı 80’li yıllarda, o günün en önemli turizm yatırımlarından biri olan ZETAŞ Kamping kurucusu ve işletmecisiydi. Nazlı Kaplan Sert ve Hüseyin Sert’in babaları olan Osman Uğur Sert (Dengiz)’in Magnifik Otelin sahibi Mehmet Ceylan Dengiz’in ve Rıfkı Dengiz’in de kardeşiydi.

Magnific Otel sahibi genç turizmci Ömer Faruk Dengiz’in de amcası olan Osman Uğur Sert (Dengiz)’in cenazesine de katılım oldukça yoğun oldu. Geçmiş dönem milletvekili Fevzi Topuz, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, İYİ Parti Mahalli İdarelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun, geçmiş dönem Belediye Başkanları Tuğrul Acar ve Mazlum Ağan, Bodrum Belediyesi Meclis Üyeleri, Bodrum Belediye Başkanı aday adayları Taner Uslu, Ali Öztürk, Mustafa Saruhan, Recai Seymen, Refik Ülgen, Ahmet Aras, Mehmet Özalın, Kemal Güneri ile birlikte CHP Kadın Kolları Başkanı Emel Çakaloğlu, CHP’liler, CHP eski ilçe başkanları ve Bodrumlular katıldı.

Osman Uğur Sert (Dengiz)’in cenazesi ikindi namazından bir saat kadar önce Adliye Sokakta bulunan evinin önüne getirildi. Kendi adına yaptırdığı Uğur Camiinde kılınan cenaze namazından sonra da Türbe mezarlığında toprağa verildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.