enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

ÇALIŞTAY KAPANIŞ KOKTEYLİ İLE SON BULDU…

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı 6. Erkan Dülgeroğlu Sanat Çalıştayı Kapanış Kokteyli son buldu.
Bodrum Gündem Haber
Bu sene 6. Sı yapılan Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Erkan Dülgeroğlu Sanat Çalıştayında üretilen ürünler1 Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Gamze Çarmıklı İş ve Sanat Atölyelerinde Keyifli bir kokteyle Sanatseverlerle buluştu.
Bu sene Çalıştay konusu olarak Seramik sıraltı dekor tekniği uygulamaları” ve “Tekstil baskı uygulamaları” seçildi.
Farklı tasarımlar geliştirilebilmesi adına, seramik sanatçılarının yanısıra, tekstil tasarım, grafik tasarım, çini tasarım ve özgün baskı alanlarında çalışan deneyimli tasarımcı ve sanatçılar da çalıştayda yer aldı.
Çalıştayın ilk günü gerçekleşen Açılış Kokteylinin ardından Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akkaya’nın sahibi olduğu Otel Gümüşlük’te katılımcı Sanatçılar için bir açılış gecesi düzenlendi.
Çalıştayın ikinci günü, Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Sayın Ünsal Paşalı, Sosyal Hizmetler Şube Müdürü Murat Önür, Sosyal Hizmet Uzmanı Ertan Öztürk ve Sosyolog Hanife Kılınç, bu önemli organizasyonda üretilen eserleri görmek üzere Çalıştayı ziyaret etti.
Ünsal Paşalı “ Bu tür organizasyonların Türkiye’de çoğalması gerektiğini ve Bodrum Engelliler Sağlık Vakfının iyi bir örnek olduğunu” vurguladı.  Çalıştay süresince, Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akkaya sanatçıları ziyaret etti. Yönetim Kurulu Üyeleri Fatih Can Ekşi, Yılmaz Algül, Can Pulak da sanatçıların tasarımlarını görmek ve destek olmak için Vakıf ziyaretlerinde bulundular.
Çalıştaya, Eskişehir Anadolu Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Mimar Sinan Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Uşak Üniversitesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Kastamonu Üniversitesi, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesinden çok değerli Profesor, Doçent, Öğretim Görevlileri katıldı.
BESV  bu sene çalıştayda, Prof. Emre FEYZOĞLU (Hacettepe Üni. G.S.F), Doc.Hasan BAŞKIRKAN – (Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi), Doc. Cüneyt ER- (Anadolu Üni.Engelliler Entegre Yük. Okulu.), Dr.Öğretim Üyesi Müjde GÖKBEL-(Kastamonu Üni. G.S. veTas.Fak.), Dr.Öğr. Üyesi. Oya Aşan YÜKSEL – (Kütahya Dumlupınar Üniversitesi-G.S.F.), Dr.Öğr.Üyesi. İsmet YÜKSEL – (Kütahya Dumlupınar Üniversitesi-G.S.F), Dr.Öğr. Üyesi Perihan Şan ASLAN (Bolu Abant İzzet Baysal üni.G.S.F.), Dr.Öğr.ÜyesiAyşe KURŞUNCU (Mimar Sinan Üniversitesi G.S.F.), Öğr.Gör. İbrahim Vefa İRDELP-  (Uşak Üni. Güzel Sanatlar Fakültesi), Öğr.Gör.Hadiye Güvenateş KILIÇ- (Dokuz Eylül Üni. Güzel Sanatlar Fakültesi), Öğr.Gör. Fusun ÇÖVENOĞLU(Dokuz Eylül Üni. Güzel Sanatlar Fakültesi), Arş.Gör. Ayşe BALYEMEZ – (Mimar Sinan Üniversitesi G.S.F.), Ayşegül Türedi ÖZEN, Sema GÜRAL (Kütahya Porselen), Tüzüm KIZILCAN
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesinden Prof.Dr. Enis Timuçin TAN,Prof. Burcu KARABEY, Doç.Dr. Erhun ŞENGÜL, Doç.Musa KÖKSAL, Dr.Öğr.Üyesi Betül Demir KARAKAYA, Dr.Öğr.Üyesi Ayşe CANBOLAT, Öğr.Gör.Salih AKMAN, Bodrumda yaşayan davetli katılımcı olarak İrfan AYDIN, Aysel GÜNDÜZ, Bilge Güneşdoğdu AKMAN, Eyüp ÜNER, Nihal Kalem ÜNER, Gül MÜŞTÜ, Gülperi PAHNA, Türkan GÜNER,  Yüksel GÜNER ve Yakaköy Sevgi Sanat Atölyesi Engelli öğrencilerini misafir etti.
Sanatçıların birbirinden farklı tasarımlarını hazırladıkları  Çalıştay Kapanış Sergisi’de oldukça büyük ilgiyle karşılandı.
Kokteylin ardından BESV Sponsorlarından Manastır Hotel’de tüm sanatçılar ve asistanlara verilen bir yemek ile bu seneki çalıştay son buldu.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.