Bodrum Gündem

Başkan Kocadon; “Panik Yok, Hizmete Devam…”

Başkan Kocadon; “Panik Yok, Hizmete Devam…”

 

Mehmet Kocadon Osman Gürün’ün CHP’den Muğla Büyükşehir Adaylığına atanmasının ardından, İzmir Travel Turkey Fuarına geldi ve Bodrum Gündem’e özel açıklamalarda bulundu.

Fatih /Çiçek Bozoğlu-Bodrum Gündem

Bodrum Gündem olarak CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayının 5 Aralık gece yarısında Osman Gürün olarak belirlediği bilgisine ulaştık. Sabah saatlerinde de Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayının netleştiğini okurlarımıza bildirdik. Bu haber Muğla ve tüm ilçelerinde adeta bomba etkisi yaptı. Özellikle Bodrum, Marmaris ve Fethiye bu haber üzerine kartlar yeniden karılacak değerlendirmesi yapılıyor.

Gün boyu konu ile ilgili olarak sosyal medyada çok farklı yorumlar yapan CHP tabanı haberin sıcaklığı ile neredeyse ikiye bölünmüş durumda. Osman Gürün’ün atanmasının ardından Milas, Menteşe, Ula, Datça gibi ilçelerin Belediye Başkan Adayları da kesinleşti ancak, CHP tabanının Bodrum, Marmaris ve Fethiye’nin asla yok sayılamayacağını ve CHP Genel Merkezinin de bu ilçelerin başkan adaylarını belirlerken çok dikkat edeceği ifade ediliyor.

Kocadon Çok Neşeli ve Kendinden Emin…

İzmir Travel Turkey Fuarına gelen ve oldukça neşeli ve kendinden emin bir görüntü veren Mehmet Kocadon önce turizm ve fuar ile ilgili sorularımızı yanıtladı. Ardından da Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Osman Gürün’ün atanması ile ilgili sorularımızı yanıtladı.

Başkanım Muğla siyaseti iyice kaynadı. Osman Gürün CHP’nin Muğla Büyükşehir Başkan Adayı olarak atandı ne diyorsunuz?

“Osman başkanıma hayırlı olsun. Evet bugün açıklandı. İnşallah başarılı bir seçim kampanyası olur ve tekrar Cumhuriyet Halk Partimiz kazanır…”

Büyükşehir Belediye Başkanlığı için iddialı bir adaydınız şimdi ne olacak?

Seçim atmosferine girdiğimizde özellikle bir isim Türkiye’de tanıyorsa ve yöresinde artık bir marka olmuş demektir. Tabii ki birçok dedikodulara da maruz kalıyoruz. Ben Cumhuriyet Halk Partisi’nden Büyükşehir belediye başkanlığına müracaat ettim. Onun dışında hiçbir yere müracaatım yok, görüşmüşlüğüm de yok. Ama nedense her gün bizi bir yerlere transfer ediyorlar, bir yerlere geçiyorlar. Şu anda öyle bir düşüncem yok…”

Yani işlem tamam mı? Kenara mı çekiliyorsunuz?

“Ben çalışmaya devam ediyorum. İlçe ilçe, köy köy dolaşıyorum. Yarın da Ortaca ve Dalaman ziyaretlerine devam edeceğim. Sonra da Seydikemer. Büyük bir arkadaş grubu ile gideceğiz. Çünkü biliyorsunuz Seydikemer Cumhuriyet Halk Partisinin oylarının eksik olduğu bir bölge. Orada da çalışmalarımı sürdüreceğim. Ondan sonra da Genel merkeze raporumu sunacağım…”

Başkanım rapor derken?

“Dikkat ettiyseniz ben aynı zamanda hem adaylık sürecini götürüyorum, hem de Muğla halkının, özellikle esnafına, tüccarına, yatırımcısına ve turizmcisine yönelik, tarım sektörünü, hayvancılığı da kapsayan bir proje hazırlıyorum. Tabii ki bundan sonra eksik kalan ilçelerimizi de ziyaret edeceğim, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Bodrum Belediye Başkanı olarak raporlarını tamamlayacağım. Çünkü Osman Başkanım açıklandı. Artık aday adaylığı süreci bitti diye düşünüyorum. Tabii ki bütün bu bilgilerimi Genel merkeze aktarıp, ondan sonra da genel merkezimizin taktir ettiği doğrultuda görevimize devam edeceğiz…”

AK Parti’nin Muğla’da aday göstermemesi MHP’ye destek vereceğini ifade etmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?

“Uzun süredir siyaset yapıyorum. 1990 yılından beri siyasi atmosferin içerisindeyim. Muğla halkının ne kadar demokratik bir yapıya sahip olduğunu da biliyoruz. Muğla değişken bir oy profili sergilerler. Özellikle yerel seçimde. Yani aday birinci plandadır. Üst düzey siyaset kendi aralarında konuşuyorlar artık, böyle bir karar vermişler. Genelde onlar da bir isim üzerine çalışma yapıyorlar. O isim üzerinde de ortak hareket edeceklerine inanıyorum. Arka arkaya yaşanan seçimlerden dolayı bütün siyasi partilerin yorgun olduğunu görüyoruz. Yani bu süreçte herkes kendine göre bir yol haritası çiziyor diye düşünüyorum…”

Tam olarak adaylık süresi boyunca söylediğiniz bir şey vardı; “En yüksek oyla seçilecek başkan olacağıma inanıyorum…’ Osman Gürün’ün adaylığının netleşmesi ile iddialı bir Büyükşehir adayı olarak sizi destekleyenleremesajınız nedir?

“Onlara açık ve net şunu söylemek isterim; Hiç kimse bir paniğe kapılmasın. Paniğe gerek yok. Muğla bizim. Önemli olan en iyi hizmeti kimin yapacağını düşünerek oy kullanmaktır. Tabii insanlarımız bizim kendine yakın, dokunabileceği ve güvendiği insanı ister. Osman başkanım da bir tecrübesi var. Tecrübesini bu seçimlerde ortaya koyacağına inanıyorum. Hiç kimsenin panik yapmasına, üzülmesine, sıkılmasına gerek yok. Biz bugüne kadar hem bölgem için, hem yörem için çok mücadele etmiş bir yöneticiyim Hatta bugün bakım Bodrum sporumuz Süper Lig takımını 4-2 yenebiliyor. Bunlar hep inanarak mücadele etmenin ürünüdür. Onun için ben bu seçimde inanıyorum ki Muğla halkımız doğru kararı verecek…”

Mehmet Kocadon ile Bodrum standında bir araya gelerek turizm ile ilgili görüş alışverişinde bulunan Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar ise Osman Gürün’ün atanması ile ilgili olarak şimdilik bir açıklama yapmayacağını söyledi.

 

 

Yorumlar

 1. Başar Münir dedi ki:

  Merak işte… Acaba Mehmet Kocadon AKP-MHP’nin ortak adayı olarak seçime girer mi? AKP aday çıkarmayacağına göre ve böylesi bir durumda MHP adayı olacağına göre, “Önemli olan adaydır,” diyenler ile “Ne güzel, merkezi hükümetin de desteğini alır,” diyenlerin hem de “AKP’ye verilmeyen” oyları kendisine yeter mi? Yoksa genel merkez “Bodrum’a devam” der mi, derse başkan kabul eder mi? Etmediği takdirde, masaya milletvekilliği kartını sürer mi veya sürmüş müdür? Pazarlık çoktan başlamış, bugün itibarıyle sonuçlanmıştır. Bakalım pazarlık sonucunu bizler ne zaman öğreneceğiz?

 2. fikret karataş dedi ki:

  Sayın Osman Gürün için hayırlı, Muğla ve Bodrum ile diğer ilçelerimiz için de verimli olmasını içtenlikle diliyoruz.
  Anladığımız kadarı ile Kocadon’a “Git çalış, erken seçim olasılığı gündeme geldiğinde milletvekili olursun” denmiş olabilir.
  kOCADON’UN BODRUM BELEDİYE BAŞKANI OLARAK KALMASI, BU GÜNE DEĞİN OLUŞAN AYKIRILIKLARIN KRONİKLEŞMESİ DEMEK OLARAK DEĞERLENDİRİLEBİLİR.
  kOCADON’UN RAPORLARININ KONUSUNUN NE OLACAĞI VEYA OLDUĞUNU ANLAYAMADIK (!) PARTİ MÜFETTİŞLİĞİ DEVRİNE AİTTİR VE VERİMSİZ OLMASI NEDENİYLE KISA DÖNEM GÖREV YAPMIŞTIR. DEMEK Kİ BU DURUM ÖZEL GÖREVİ ANLATMAKTA.ONUN İÇİNDE HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUZ…

 3. Hiç bir partiyi sevmem, tutmam da.Vatandaşlık gereği oy kullanırım,o kadar.Ama bana göre bu ülkenin başındaki felaket,karabasan “AKP DEĞİL,MHP VE CHP “dir. Yazıklar olsun ya.Memleketi ne hale getirdiniz,yok olun gidin ya,bir yok olun.