Bodrum Gündem

Saruhan’dan Dikkat Çeken Bir Proje; “Büyükler Pazara, Küçükler Parka…”

CHP Bodrum Belediye Başkan adayı Mustafa Saruhan seçim çalışmalarını, iki dönem Belediye Başkanlığı yaptığı Yalıkavak mahallesinde sürdürdü. Eşi Hülya Saruhan ile birlikte Yalıkavak pazarında esnafla buluşan sorunlarını dinleyen Saruhan ve eşini Ekiztaş köyünün yörük kadınları kır çiçekleri ile karşıladı.

Bodrum Gündem Haber

CHP’li Bodrum Belediye Başkan Adayı Mustafa Saruhan bugün meclis üyesi adayları, Yalıkavak Mahalle Temsilcileri ve Bodrum İlçe yönetimi ile birlikte Yalıkavak mahallesinde çeşitli ziyaretlerde bulundu. Yalıkavak Pazar yerini gezen Saruhan’ı Ekiztaş köyünün pazarcı Yörük kadınları ellerinde nergis, sümbül ve lalelerin bulunduğu kır çiçekleri demetleri ile karşıladı. Yaklaşık iki dönüm arazi üzerinde kurulan ve 300 esnafın bulunduğu Pazar yerinde Saruhan’a kır çiçekleri veren Yörük kadınları ve esnaf, pazar yerinin açık olması nedeniyle kış aylarında mağdur olduklarını belirtti.

Büyükler Pazara, Küçükler Parka… 

Başkan Saruhan “Büyükler Pazara, Küçükler Parka sloganı ile gerçekleştirdiğimiz proje kapsamında buradaki pazar yerini sosyal donatı alanları, oto parkı, oyun bahçeleri, kafeteryası olan modern ve kapalı hale getireceğiz, bu seçim projelerimiz içerisinde de yer alıyor. Hem esnafımız hem de vatandaşımızı yaz kış en iyi şartlarda alış veriş yapabilecek bir ortama kavuşturacağız…” dedi. Esnafın sorunlarını tek dinleyen Saruhan, gözlemeci kadınlarla birlikte sacda gözleme yaptı ve vatandaşlara ikram etti. Yalıkavak’ta yaşayan Alman ve İngiliz vatandaşları ile sohbet eden Saruhan onların da desteğini istedi.

Sanatçılardan Saruhan’a Destek

Pazar yerinde müzik dünyasının unutulmaz isimlerinden Seçil Heper ve sanatçı arkadaşları ile sohbet eden Saruhan’a destek geldi. Seçil Heper ve sanatçı arkadaşları Saruhan’a destekleyeceklerini söyledi. Saruhan “Bodrum’ un dünyaya tanıtılmasında sanatçı dostlarımızın gerçekten çok önemi ve ayrı bir yeri var. Bodrum’da kültür ve sanat adına uluslararası etkinlikler ve merkezleri projelerimiz arasına dahil ettik, önümüzdeki süreçte bunları detaylı bir şekilde kamuoyu ile paylaşacağız. Bizde her zaman Bodrum’u yaşamak için tercih eden tüm sanatçılarımıza sahip çıktık ve çıkmaya devam edeceğiz…” dedi.

“Akdeniz Foklarının Yaşam Alanlarını Koruyacağız”

Yalıkavak mahallesinde doğa güzellikleri,  binlerce yıllık kaya mezarları ve Akdeniz fokları ile ünlü Küdür Yarımadası koylarında denizden ve karadan incelemelerde bulundu. Saruhan “Küdür yarımadası koylarındaki onlarca mağara, nesli koruma altına alınan ve sayıları çok azalan Akdeniz foklarının barınma ve üreme yeridir. Çocukluğumuzdan beri Akdeniz fokları ile aynı yerlerde yüzeriz, şu anda bölgede 15 ’e yakın Akdeniz foku var,  birini de geçtiğimiz haftalarda tesadüfen tespit ettik, oldukça yaşlı bir Akdeniz fokuydu. Bu nedenle fokların yaşam alanlarına müdahale edilmeden yaşamlarını sürdürebilmeleri ve korunmaları için projelerimizi hazırlıyoruz…” dedi.

Mustafa Saruhan, eşi ve meclis üyesi adayları ile birlikte daha önce 2 dönem belediye başkanlığı yaptığı Yalıkavak Belediyesi binası çalışanlarını ziyaret ederek seçim çalışmalarını sürdürdü.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.