Bodrum Gündem

HAYIRSEVERDEN EĞİTİME DESTEK…

21.01.2016
0
A+
A-
hayırseverden eğitime destek (3)

buy Phenergan

Yapımına yaz aylarında başlanan Bitez Gülümser-Mehmet Danacı İlkokulunun ek derslikleri, düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Bodrum Gündem Haber
Bitez Gülümser-Mehmet Danacı okul bahçesinde düzenlenen törene, Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu, Bodrum Garnizon Komutanı Albay Göksel Oral, AK Parti İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, okul idarecileri, öğrenciler, vatandaşlar ve hayırsever Gülümser Danacı katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende ilk olarak öğrencileri temsilen bir öğrenci konuşma yaptı. Konuşmada, Gülümser Danacı’ya teşekkür eden öğrenci, daha sonra kürsüden inerek Gülümser Danacı’nın elini öptü.
hayırseverden eğitime destek (5)İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin’in konuşmasıyla devam eden törende, Emin Geçin hayırsever Gülümser Danacı’ya desteklerinden dolayı teşekkür ederek şunları söyledi: get Cialis Professional order Paxil “Toplumların gelişmişlik seviyeleri eğitime yaptıkları katkıyla doğru orantılıdır. Eğitim geleceğe yapılan bir yatırımdır. Tıpkı, altyapı yatırımları gibidir. Nasıl ki altyapı yatırımları olmadan gelişmek, zenginleşmek bir hayalse, eğitim yatırımları olmadan da geleceğe uzanmak, gelecekle ilgili hayaller kurmak imkansızdır”
Gülümser teyzenin gülümsediğini ve gülümsettiğini ifade ederek konuşmasına başlayan Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ise; “Allah ondan razı olsun. İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır diye bir düsturumuz var bizim. Onlar bizim çocuklarımızın geleceği için hem geçmişte, hem de bugün bu fedakarlığı yapıyorlar. Elinde imkan olsa daha fazlasını da yapacağına ben inanıyorum. Bu yatırımlar, çocuklarımızın geleceğe en iyi şekilde hazırlanmaları için yapılıyor” dedi.
hayırseverden eğitime destek (3)Bodrum’un her geçen gün büyüdüğünü ve buna paralel olarak ta ihtiyaçların arttığını belirten Kaymakam Dr. Mehmet Gödekmerdan ise törende yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:
“Bina ihtiyaçlarımız, derslik ihtiyaçlarımız devamlı artıyor. Tabi bunun için Devletimiz yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Hükumetimiz, Milli Eğitim Bakanlığımız bu yıl Bodrum’da 3 tane daha okulu yapmaya başladı. Fakat bunun yanında hayırseverlerimizde okul ve cami inşaatlarına hız kesmeden devam ediyorlar. Bunlardan biriside Gülümser Danacı hanımefendi. Ben kendisine özellikle şükranlarımı sunuyorum. Devletim ve hükumetim adına çok teşekkür ediyorum. Önce okulu yaptırmışlardı, şimdi de derslik ihtiyacımız ortaya çıkınca bu derslikleri yaptırdı. Merhum Mehmet Danacı’ya da bu vesile ile Allah’tan rahmet diliyorum. Bizim insanlarımız, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz herşeyin en iyisine layık. En iyi elverişli ortamlarda ders görmeye layık. Bunun içinde biz elimizden gelen imkanların en iyisini yapmaya gayret ediyoruz. Bundan sonrada bu çalışmalarımız devam edecek. Hayırseverlerimizinde katkılarıyla, Türkiye çok daha büyük ufuklara, müreffeh geleceğe inşallah hızla yürümeye devam edecektir”
Kaymakam Gödekmerdan, konuşmasının ardından hayırsever Gülümser Danacı’ya bir teşekkür plaketi verdi. Konuşmaların ve plaket merasiminin ardından okulun folklor ekibi, Karadeniz halk oyunlarından oluşan bir gösteri sundu.
Tören, okula kazandırılan 6 dersliğin açılışının yapılmasıyla sona erdi. Kaymakam ve protokol heyeti yeni derslikleri gezerek öğrenci ve öğretmenlere başarılar diledi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.