Bodrum Gündem

Behçet Saatcı, CHP’li Datça Belediye Başkanını Ziyaret Etti…

Muğla Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı ve Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Datça’da coşkuyla karşılandı. Datça merkez ve mahallelerinde halkın sorunlarını dinleyip, notlar alan Başkan Saatcı, “Temiz içme suyu, su kesintileri başta olmak üzere alt yapı ve ulaşım Datça’da halkımızın temel sorunu olarak görünüyor. 31 Mart’tan sonra gereğini yapacağız…” diye konuştu.

Bodrum Gündem Haber

Datça girişinde konvoy eşliğinde karşılanan Başkan Saatcı, ilk ziyaretini Datça sanayisine gerçekleştirdi. Datça merkezde çeşitli görüşmeler yapan Başkan Saatcı, İskele, eski Datça, Hızırşah, Mesudiye, Palamutbükü, Çeşme, Cumalı, Yazı, Sındı, Reşadiye, Kızlan, Emecik, Belen ve Yaka mahallelerini gezip, halkla bir araya geldi. Siyasi parti farketmeksizin Datça’daki tüm seçim bürolarını ziyaret eden Başkan Saatcı, CHP seçim bürosunda Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar ile de bir araya geldi.

Gittiği her noktada kalabalık gruplara seslenen Başkan Saatcı, halkın sorunlarıyla ilgili notlar aldığı görüldü. Temiz içme suyu başta olmak üzere turizm sezonunda yaşanan su kesintileri, alt yapı sorunları ve ulaşımla ilgili kendilerinde de daha önce notlar olduğunu ancak aynı sorunların halk tarafından da kendisine aktarıldığını ifade etti. Başkan Saatcı, “Datça’mız dünya güzeli bir bölgemiz. Datça’mızda yapılan hizmetlere, taş üstüne taş koyan, emek harcayan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Datça’da temiz su ihtiyacı ve özellikle turizmin yüksek sezonunda su kesintileri yaşandığı bilgilerini almıştık. Turizmcilerimiz başta olmak üzere halkımızdan bu taleplerini yine notlar aldık. Datça’da alt yapı sorunu var. Biz bu sorunları biliyorduk, 31 Mart’tan sonra, seçilmiş belediye başkanımız, STK temsilcilerimiz ve bölge halkımızla birlikte gereğini yapacağız…” dedi.

“Yöresel ürün festivallerine daha güçlü destek vereceğiz”

Yöresel ürünler festivaline de değinen Başkan Saatcı, “Datça’mızda şuanda yapılan çeşitli etkinlik ve festivallere daha güçlü destek verip, Datça’ya özgü yöresel ürünlerin dünyaya tanıtılması için yeni festivaller başlatacağız. EMITT Turizm fuarında 2 defa üst üste en iyi destinasyon tanıtım ödülü Fethiye’ye layık görüldü. Bizlerin bu çabasıyla Fethiye’de turizm başka bir noktaya geldi. Bu turizm çalışmalarını Muğla’mızın her ilçesi için ayrı ayrı gerçekleştirmek boynumuzun borcu…” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.