enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Bodrum Değerini Bilemedi, İmamoğlu Turizmin Patronu Yaptı…

Bodrum Değerini Bilemedi, İmamoğlu Turizmin Patronu Yaptı…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçim öncesi vaatlerinden biri olan İstanbul Turizm Platformu kuruluyor. Platformun koordinatörlüğünü ise, eski Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü emekli vali yardımcısı Cumhur Güven Taşbaşı yapacak. Taşbaşı son yerel seçimlerde İYİ Parti’nin Bodrum Belediye Meclisi Kontenjan 1. sıra Meclis Üyesi adayı olmuştu.

Bodrum Gündem Haber

İstanbul’da turizm sektörünü kalkındırmak için çeşitli çalışmalar yapacaklarını vurgulayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ”İstanbul’un uluslararası turizm ekonomisinden en verimli dilimi alması, insanlarımıza yeni istihdam alanları açmak, yurt dışından ülkemize döviz girişini artırmak , kentte yapılacak yatırımlara ek kaynak yaratabilmek, sektörün sorunlarını birlikte çözmek ve potansiyellerimizi birlikte geliştirebilmek için, İstanbul Turizm Platformu’nu kuruyoruz.

Bu platform, demokrasi kültürünün bu ülkede tekrar yeşermesine sebep olacak ilk tohumların biridir. Turizmle ilgisi olan tüm kamu ve özel kurum ve kişilerinin temsil edileceği bu platform turizmle ilgili tüm konuların kentteki adresi haline gelecektir” dedi.

‘İstanbul Sahipsiz Değildir…”

İstanbul’un sahipsiz olmadığını belirten Başkan Ekrem İmamoğlu, platformun amacını, ”İBB’nin sektördeki aktörlerinin birbirleri ile işbirliği yapabilecekleri, turizmin vizyonunu birlikte geliştirebilecekleri, turizmin gelişmesi için kurumlarla birlikte proje geliştirebilecekleri, yeni fikirlere açık demokratik bir bir ortamı sağlanmasıdır.

Katılımcı bakış açımızla sağlıklı, gerçek bir sorun-potansiyel havuzuna kısa sürede ulaşacağız. Gerçek sorunlara gerçekçi çözümler ürettiğimiz noktada, İstanbul turizminin çok iyi sonuçlar vereceğinden eminiz. Bu amaçla platform, turizm vizyonunu tarif edecek, biz de turizmin dengeli ve verimli kalkınması için üstümüze düşen eylemleri yerine getireceğiz.

Bunu yaparken yöneten değil, hizmet eden ve kolaylaştıran bir bakış açısıyla çalışacağız. Bu çalışmaların sonunda öncelikle turizm sektörünün acil ihtiyaçlarına çözüm bulacak, sonrasında orta ve uzun vadeli planlama yaparak dengeli bir şekilde diğer tüm ihtiyaçların giderilmesine yönelik olarak çalışacağız” sözleriyle dile getirdi.

Başında Cumhur Güven Taşbaşı Olacak

İmamoğlu, platformun koordinatörlüğünü, eski Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü emekli vali yardımcısı Cumhur Güven Taşbaşı’nın yapacağını ifade ederek, “Kendisine, şehir plancısı Özcan Biçer yardımcı olacak” dedi. İmamoğlu, toplantıda hazır bulunan Taşbaşı ve Biçer ile Bağlıkaya’yı tanıştırdı. İstanbul Turizm Platformu, İmamoğlu’nun seçim öncesi vaatleri arasında bulunuyordu.

www.turizmaktuel.com

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.