enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

CHP’li Belediye Başkanları İzmir’de Bir Araya Geldi…

CHP’li Belediye Başkanları İzmir’de Bir Araya Geldi…

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinde büyük başarıya imza atan belediye başkanları İzmir’de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı “Yerel Yönetimler Reformu ve Yerel Demokrasi” buluşmasında bir araya geldi.

Bodrum Gündem Haber

Kardeş Kentler Çağdaş Kentliler başlığı altında 11 Büyükşehir 252 il ve ilçe belediye başkanını bir araya getiren ve iki gün süren toplantıda “Yerel Yönetimler Yasa Tasarısı Önerileri Analizi, Kardeş Belediyeler, Belediyeler kaynaklara nasıl erişir, yerel yönetimler ve spor” konuları ele alındı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yerel seçimlerin üzerinden yedi buçuk ay gibi bir süre geçtiğini ve Türkiye’de çok şeyin değiştiğini söyledi ve tüm belediye başkanlarına başarılı çalışmaları için teşekkür etti. Belediyeciliğe şeffaflık, saydamlık, erişebilirlik gibi kavramları Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin getirdiğini söyleyen Kılıçdaroğlu meclisin, ihalelerin canlı yayınlandığını, belediyelerin israfı önlediğini, bütçeleri ile tasarrufu sağladığını buna da en güzel örneğin İstanbul ve Ankara belediyeleri olduğunu söyledi. Belediye başkanlarına verdikleri hizmetler ve başarılı projeleri için teşekkür eden Kılıçdaroğlu yereldeki başarının genele de yansıyacağını söyledi. İzmir’de belediye başkanları toplantısında konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Osman Gürün 31 Mart ve 23 Haziran seçimleri ile Türkiye’de yerel yönetim haritasının değiştiğini, ülke nüfusunun büyük bölümüne Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin hizmet verdiğini söyledi.

Büyükşehir, il, ilçe belediyelerini bir araya getiren bu tür toplantıların vatandaşlara hizmet ve projeler anlamında çok yararlı geçtiğini söyleyen Başkan Gürün ortak akıl ve karşılıklı iş birliği ile yerelde daha büyük başarılara imza atacaklarını belirtti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.