enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Yalan Haberlere İnanmayın

Yalan Haberlere İnanmayın

 

Muğla Valiliği, Kimlik Kartı, Pasaport ve Sürücü Belgeleri ile İlgili Asılsız Haberler Hakkında bir Duyuru yayınladı.

Bodrum Gündem Haber

Muğla Valiliğinden son dönemlerde bazı asılsız haberlerin yayıldığı yönünde bir duyuru yapıldı. Muğla Valiliğinden yapılan duyuruda; Kimlik Kartı, Pasaport ve Sürücü Belgeleri ile ilgili haberlerin asılsız olduğu kaydediliyor.

Duyuru şu şekilde;

“Son zamanlarda bazı basın yayın organları ile sosyal medyada 2020 yılında T.C. Kimlik Kartı, Pasaport ve Sürücü Belgesi değerli kâğıt ve harç bedellerinde yüksek artışlar olacağı, nüfus cüzdanı ve eski sürücü belgelerinin 2020 yılından itibaren geçerli olmayacağı, sürücü belgelerinin yenilenmesi için sağlık kurulu raporu isteneceği ve bu nedenle belgelerin değiştirilmesi gerektiği şeklinde asılsız haberler çıktığı anlaşılmıştır.

T.C. Kimlik Kartı, Pasaport ve Sürücü Belgesi değerli kâğıt ve harç bedellerinin her yıl olduğu gibi 2020 yılı içerisinde de yeniden değerleme oranında artış yapılarak güncelleneceği, halen kullanılmakta olan nüfus cüzdanlarının T.C. Kimlik Kartı alıncaya kadar geçerli olduğu, sürücü belgeleri için mevcut uygulamada herhangi bir değişiklik yapılmadan yenileme işlemlerine devam edileceği, vatandaşlarımızın asılsız haberlere itibar etmemeleri,

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Muğla Valiliği İl Nüfus Ve Vatandaşlık Müdürlüğü”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.