enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Salgının Kontrol Altına Alınmasından Sonra Ekonomik Kayıpların Hızla Telafi Edileceğine İnanıyoruz

Salgının Kontrol Altına Alınmasından Sonra Ekonomik Kayıpların Hızla Telafi Edileceğine İnanıyoruz
Spread the love

Bodrum İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanı Orhan Dinç yazılı bir basın açıklaması yaparak “Mücadele gücümüzü, moral motivasyonumuzu ve birlik, beraberlik duygumuzu yüksek tutmaya özen göstermeliyiz. İnanıyoruz ki salgının kontrol altına alınmasından sonra ekonomik kayıplar hızla telafi edilecek, çok hızlı bir şekilde düzelme olacaktır…” dedi.

Fatih Bozoğlu/Bodrum Gündem

İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanı Orhan Dinç yazılı açıklamasının başında “Çin Halk Cumhuriyet’inde başlayıp, tüm dünyaya yayılarak küresel sorun haline gelen “Koronavirüs Salgını” hem ulusal hem uluslararası bir takım tedbirlerin alınmasını zorunlu kılmıştır. Salgının ülkemizde yayılmasını önlemek amacıyla başta Sağlık ve İçişleri Bakanlıkları olmak üzere diğer kurum ve kuruluşlarla ortak bir hareket içerisine girerek gerekli tedbirler alınmıştır. Tedbirler alınmaya devam etmektedir…” ifadeleri ile başlıyor.

Doktor, Hemşire, Sağlık Çalışanlarımıza Minnet Ve Şükran…

Başkan Dinç açıklamasına; “Bu kapsamda İMEAK Deniz Ticaret Odası olarak Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Tamer Kıran’ın direktifleri doğrultusunda, Odamız ve Şubemiz faaliyetleri devam etmektedir. Ülkemizde yoğun mücadele verdiğimiz bu salgına ilişkin uzun süre uzak kalmayı başardık. Dünyayı saran bu felaket kaçınılmaz bir şekilde çoğalmakta. Özverili ve fedakar çalışmalarıyla bu mücadelenin en ön safında yer alan başta doktor, hemşire, sağlık çalışanlarımız olmak üzere tüm görevlilere minnet, saygı ve şükranlarımızı iletiyoruz…” şeklinde devam ediyor.

İhtiyaç Duyulan Alanlarda Yeni Paketler, Yeni Adımların Da Devreye Girecek…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde salgının ekonomik sıkıntılarını azaltmak için, Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi açıklandığını da hatırlatan Başkan Orhan Dinç açıklamasında “Dinamik bir yapıya sahip olan paket ile zaman içinde ihtiyaç duyulan alanlarda yeni paketler, yeni adımların da devreye gireceğini bizzat Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak açıkladı…” dedi.

Her Türlü Gelişmeyi Sosyal Medya, SMS, Web Adresimiz Ve Mail Aracılığı İle Duyurmaya Devam Edeceğiz…

Başkan DİNÇ, “İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Yönetim Kurulumuz bu zorlu günlerden geçerken Şubemiz üyelerimiz için faaliyetlerine devam etmekte ve gerekli iletişimi tedbirler kapsamında sağlamaktadır. Mücadele gücümüzü, moral motivasyonumuzu ve birlik, beraberlik duygumuzu yüksek tutmaya özen göstermeliyiz. İnanıyoruz ki salgının kontrol altına alınmasından sonra ekonomik kayıplar hızla telafi edilecek, çok hızlı bir şekilde düzelme olacaktır. Odamızda bu salgınının ekonomik boyutu ile ilgili bir çalışma grubu kurduk, kendi içimizde ve üyelerimizle sürekli istişare halindeyiz, üyelerimiz ve devletimizle el ele vererek en az kayıpla bu durumu atlatmak üzerine sürekli çalışıyoruz. Özellikle 23.03.2020 itibariyle hayata geçirilen Kısa Çalışma Ödeneği’ nin COVİD 19 virüs salgınından olumsuz etkilenen tüm işletmeler için çok önemli bir destek, bu destekten en kısa zamanda tüm firmaların yararlanmasını tavsiye ediyorum. Bu desteğin kapsamından henüz çok fazla işletme sahibinin haberi yok, tüm üyelerimiz böylesine zor bir dönemde verilen her türlü desteği Şubemiz aracılığı ile takip edebilirler. Bizler de her türlü gelişmeyi sosyal medya, SMS, Web adresimiz ve Mail aracılığı ile duyurmaya devam edeceğiz. Üyelerimiz için her zaman ulaşılabilir olacağımızı belirtiyor, bütün vatandaşlarımıza sağlıklı günler diliyorum… diyerek sözlerine son verdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.