enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Millete Sadece Vergi Vermek Mi Yakışıyor?

Millete Sadece Vergi Vermek Mi Yakışıyor?

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, TBMM Adalet Komisyonu’nda görüşmeleri tamamlanan yeni sosyal medya düzenlemesine dair tepkilerini TBMM Genel Kurulu’nda dile getirdi. Girgin, Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “YouTube, Twitter, Netflix gibi sosyal medyalara karşıyız. Bu millete bu tür mecralar yakışmıyor.” sözlerini hatırlatarak şu soruları sordu:

-Millete vergi ödemek mi yakışıyor?

-Çocuğuna elbise alamadığı için kendini yakmak mı yakışıyor?

-1.170 lirayla bir ay geçinmek mi yakışıyor?

-Geçmediği köprülere ücret ödemek mi yakışıyor?

-Dakikada 34 bin lira tefecilere faiz ödemek mi yakışıyor?

ÜLKEYİ HUZUR VE ADALETLE YÖNETİMİYORLAR

Bu millete sosyal medyayı, sansürsüz basını, haber alma özgürlüğünü, ifade özgürlüğünü yakıştırmayan iktidar aslında şeffaf bir yönetim anlayışını, demokrasiyi, eleştirilmeyi kendisine yakıştıramıyor. “” diyen Girgin, düzenlemenin niyetini şu sözlerle ortaya koydu: “Aslında şunu demek istiyorsunuz:Ülkeyi huzurla, adaletle yönetemiyoruz, refahı sağlayamıyoruz bu nedenle de eleştirilmeyi kendimize yakıştıramıyoruz.

DÜZENLEMENİN ESASI YASAKÇI ZİHNİYET

Esnaf demokratik tepkisini göstermek için yazar kasa atabiliyordu bu ülkede, şimdi ise korkusundan bir tweet bile atamıyor insanlar” diyerek politik baskılara dikkat çeken Girgin sözlerine “Başa çıkamadığınız insanları tutuklatırsınız, başa çıkamadığınız sosyal medya sitelerini kapatırsınız, 83 milyonluk halk sizin zevkinize, aklınıza göre mi yaşayacak? Kişisel hakaretlere karşıyız ve ortak bir akılla bu konuda düzenleme yapılmadır ancak kişisel hakaret başka yasakçı zihniyet başkadır” diye devam etti.

Yasakçı zihniyetin nedenlerine değinen Girgin “AKP’nin medyasında emekçilerin gerçek sorunları yer almıyor. Halkın gerçek sorunları yer almıyor.Hak gasplarını müjde olarak başlık atıyor. Haklı talepler sosyal medyada dile getiriliyor ve gerçekler dile getirildikçe, gençler ‘oy-moy yok’ dedikçe,  iktidar sosyal medyayı hedefine koymuştur” dedi.

Girgin son söz olarak “Ne yaparsanız yapın bu halkı susturamadınız, susturamayacaksınız!” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.