enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

İttifaka Yerelden Destek 29 Ekim Birlikte Kutlanacak

İttifaka Yerelden Destek 29 Ekim Birlikte Kutlanacak

CHP ve İYİ Parti’nin oluşturduğu Millet İttifakı; Muğla’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarına hazırlanıyor.

Bodrum Gündem Haber

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, İYİ Parti Marmaris İlçe Başkanlığında açıklamalarda bulundu. Beraberinde CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, CHP Marmaris İlçe Başkanı Zekican Balcı ve Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’la birlikte İYİ Parti Marmaris İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, İYİ Parti Marmaris İlçe Başkanı Ali Toksoy ve Yönetim Kurulu üyelerine konuk oldu.
İYİ Partililerin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında ortak Cumhuriyet Yürüyüşü taleplerine karşılık Başkan Gürün, uygulanacak yasaklara rağmen en azından bu yılda yine Atatürk Anıtına geleneksel çelenk sunma törenini yapacaklarına dikkat çekerek, “Bunu CHP ve İYİ Parti olarak, birlikte gerçekleştirelim. Millet İttifakına yerelden de destek vererek, güç birliği oluşturalım” dedi.
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, CHP ve İYİ Parti İttifakının tarihe not düşülecek önemde olduğunu vurguladığı; “Şu anda çok özel ve tarihe not düşecek bir birlikteyiz içindeyiz. İyi Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi ittifakı, Türkiye’de “Olmaz Değişmez Değiştiremeyiz” denilen hadiseyi, ilk seçimde değişecek gidecek hale getiren iki liderimiz Sayın Akşener ve Sayın Kılıçdaroğlu oldu. Bizler de bir örgüt disiplini içerisinde, üst yönetimlerimiz ve genel başkanlarımızın iradesi doğrultusunda gereğini, bulunduğumuz yerlerden yapmak durumundayız. O bakımından da burada işbirliğimizi, oldukça fazla güçlendirmemiz gerekiyor. Son zamanlarda bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. İYİ Partiyi, Cumhuriyet Halk Partisi’ni bir yerden karıştırmayı hedef aldılar ama biz ana amacımıza bakmalıyız ve onların ne maksatla yapıldığını da düşünerek, bu birliktelik ve ittifakı daha da genişleterek, birlikte önümüzdeki günlerde mücadelemize devam etmek durumundayız. Ben sadece belediye başkanı olarak değil, bu esas ulaşmak istediğimiz hedefe doğru yürüyüşe hep birlikte yol arkadaşlığı yapmamız lazım. Belediye başkanlığı ayrı ama Türkiye’nin geleceği için genel başkanlarımızın ve partilerimizin aldığı görev açısından ona ne kadar çok katkı yapabilirsek o kadar yararlı olur. Kuvayi Milliye devam ediyor arkadaşlar, misyonu bitmiş değil. Atamızın bize gösterdiği yola bu katarı bu treni tekrar oturtmak mecburiyetindeyiz.
Bazı farklılıklarımız bir kenara bırakılacak, üstte plato olarak birlikte olduğumuz ve varlığımızın da ortamı olan demokratik kurumlarıyla parlamenter sistemiyle Türkiye’yi tekrar raya oturtmak üzere birlikteyiz. Bu işbirliğini yakında bir erken seçim olasılı üstüne sürdürmeliyiz, seçim 2023’te olabilir ama biz 6 ay içinde seçim olacakmış gibi düşünmeliyiz. Yerel yönetimler olarak bizler elimizden geldiği kadar halkla birlikte olmaya bütünleşmeye çalışıyoruz. Burada da iki ilçe başkanının sürekli temas halinde olması, kadın kollarının kadın kollarıyla iletişim içerisinde olması gerekiyor. Dolayısıyla, iletişimi kaybetmememiz gerekiyor. Bize iletildiğinde, sorunları çözmeye çalışırız.

Önümüzdeki günlerde İYİ Parti Cumhuriyet Halk Partisi ittifakını bozmak için aklınıza gelmeyecek siyasi manevralar görebilirsiniz, bunlarla hazır olalım. Bunlar kasıtlı olarak yapılacak manevralar, moralimizi bozmadan yolumuza devam etmemiz gerekiyor. Dikkat ederseniz Salı toplantılarında veya sözcülerin beyanatında iki partinin lideri de sözcüsü de aynı konuyu işliyor bu irtibatın ne kadar sıkı ve birlikte hareketin en güzel örneği” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.