enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Muğla’da Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi Hizmete Girdi

Muğla’da Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi Hizmete Girdi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde çocuk yoğun bakım ünitesi hizmete girdi.

Bodrum Gündem Haber

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (MSKÜ) bünyesinde hizmete giren çocuk yoğun bakım ünitesi sayesinde bundan sonra 1 aydan 18 yaş kadar tüm çocukların yoğun bakım ihtiyacı il dâhilinde sağlanabilecek.

AK Parti Muğla Milletvekilleri Yelda Erol Gökcan ve Mehmet Yavuz Demir, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi’nin hayata geçtiğini duyurdu. 1 ay-18 yaş arası çocukların yatırılabileceği, 5 yataklı, üçüncü düzey çocuk yoğun bakım ünitesinin hizmete vermek üzere faaliyete başladığını duyuran AK Parti Muğla Milletvekilleri Gökcan ve Demir, ‘Yoğun bakım desteğine ihtiyaç duyan çocuklar artık çevre illere gitmeyecek’ dedi.

Pandemi sürecinde hükumetin yerinde ve zamanında aldığı kararlara da harfiyen uyulması gerektiğini ifade eden Gökcan ve Demir; Muğla için ihtiyaç duyulan her alanda yatırım ve hizmetlere devam ettiklerini de vurguladı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Turhan Togan, konu ile ilişkin, “Yoğun bakım desteğine ihtiyaç duyan çocuklar şimdiye kadar başka illere ve hastanelere sevk edilmekteydi; artık bu tür hastalara hastanemizde bakabilmek, yapılan hasta sevklerini en az düzeye indirmek, sevk sırasında oluşan olumsuzlukların önüne geçebilmek amacı ile 1 ay-18 yaş arası çocukların yatırılabileceği, 5 yataklı, üçüncü düzey çocuk yoğun bakım ünitesi Dr. Öğretim Üyesi Yasemin Çoban sorumluluğunda Muğla ve bölge halkına hizmete vermek üzere faaliyete başlamıştır. Hastanemiz 3. seviye çocuk yoğun bakım ünitesinin halkımıza hayırlı olmasını temenni eder, tüm hastalarımıza acil şifalar dileriz. Dileğimiz hiç bir çocuğumuzun yoğun bakıma ihtiyaç duymamasıdır” dedi.

Başhekim Togan, Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi’nin 4 adet solunum cihazı, 5 adet monitör, 8 adet sıvı infüzyon pompası, 5 adet aspiratör, 1 adet ultrsasongrafi cihazı,  1 adet acil ilaç arabası ve 1 adet fibrilatörü ile tam donanımlı olup, bölge halkına en iyi hizmeti sunmaya çalışacağını kaydetti.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.