Bodrum Gündem

Kanalizasyon yapacak başka yer bulamadınız mı?

Kanalizasyon yapacak başka yer bulamadınız mı?

Bodrum Gümüşlük’te Koyunbaba mevkiinde yaşayan ahali, Kanalizasyon Terfi İstasyonunu nadir kum plajlarından birisi olan Çukurbük halk plajından başka yapacak yer bulamadınız mı?” diye sordu…

Fatih Bozoğlu – Bodrum Gündem

Bodrum Gümüşlük’te Koyunbaba mevkiinde nadir kum plajlarından birisi olan Çukurbük halk plajına yapılmaya başlanan kanalizasyon çalışmaları kapsamındaki terfi istasyonları bölge sakinlerini isyan ettirdi. “Başka yer mi bulamadılar!” diyerek isyan eden yurttaşlar Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, MUSKİ ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın konu ile ilgili bir çözüm üretmesini talep ediyorlar.

                                                           MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen

MUSKİ yetkilisine zor sorular…

Yetkililerden açıklayıcı bilgi gelmemesi üzerine Gümüşlük Forum Atölyesinde toplanan Gümüşlük ahalisi yetkilerden konu ile ilgili açıklayıcı bilgi istedi. MUSKİ’nin bir yetkilisine telefonla bağlanarak çeşitli sorular soruldu ve açıklayıcı bilgiler alındığın ifade edilirken, Dünya Bankasından alınan krediyle yapılan çalışmalarda, plajlara yapılan terfi istasyonları kaçak olacak mı? Koku gelecek mi? Gürültü olacak mı? gibi sorulara yanıt istendi.

Hani halka sormadan bir şey yapmayacaktınız?

Gümüşlük’te doğup büyüyen ve yaşamını da Gümüşlük’te sürdüren bir yurttaş “Asıl sorun çevrede yapılan kazı atıkları nadir olarak bulunan bu plaja dolduruluyor. Jandarma ve zabıtaya durumu bildiriyoruz, ama onlar da izinleri var diyerek sorumluluk almıyorlar. Soruyoruz buraya kadar yapacak yer bulamadınız mı? Seçim kampanyalarında halka sorulmadan ve onayını almadan hiçbir iş yapmayacağız diyen Muğla Büyükşehir, bu sözünü ne çabuk unuttu. Plaja yapılan bu terfi istasyonu koku ve mikrop yayarsa bunun sorumlusu kim olacak?” şeklinde isyanını dile getirdi.

Başkan Ahmet Aras 1 Şubatta Gümüşlük ahalisi ile biraraya gelecek…

Gümüşlük Forum Atölyesinde yapılan toplantıda Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile telefon üzerinden iletişim kuruldu. Bodrum Belediye Başkanı Aras’tan 1 Şubat günü saat 11:00 için birlikte bir toplantı yapılması söz alındı. Gümüşlük ahalisinin bu toplantıya yoğun bir katılım göstermesi çağrısı ile toplantı sona erdi.

Yorumlar

  1. Sonay Filiz dedi ki:

    Koyunbaba’ya kanalizasyon terfi istasyonu istemiyoruz!!!ACİLEN VAZGEÇİN!!!