enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

11 yaşındaki Derya Taygan, 13 yaş kategorisinde Türkiye Şampiyonu oldu

11 yaşındaki Derya Taygan, 13 yaş kategorisinde Türkiye Şampiyonu oldu
04.02.2021
0
A+
A-

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji öğrencisi Derya Taygan, Artistik Buz Pateni Büyükler Türkiye Şampiyonu oldu ve ikinci kez katılacağı Sofya Trophy’den altın madalya hedeflediğini söyledi.

Bodrum Gündem Haber

Ankara’da geçtiğimiz hafta sonu tamamlanan Artistik Buz Pateni Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda, İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İzmir Çiğli Bilim Kampüsü öğrencisi 11 yaşındaki Derya Taygan, şampiyon oldu. Derya Taygan, antrenörünün tavsiyesi üzerine 13 yaş grubunda yarıştı ve aralarında, kendisinden yaşça büyüklerin de yer aldığı 11 sporcuyu geçerek ilk sırayı aldı.

“Bu kez hedefim altın”

Derya Taygan, 2019 Sofya Trophy’de yine kürsüye çıkmış ve bronz madalya kazanmıştı. Bu kez altın madalya hedefiyle hazırlandığını söyleyen Derya Taygan, “Hedefim birincilik, ama ülkemi temsil etmek, zaten şampiyonluk kadar değerli” dedi.

“Her öğrencimiz gururumuzdur”

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, “Artistik buz pateni branşında Milli sporcumuz ve değerli öğrencimiz Derya Taygan, daha önce katıldığı birçok turnuva ve yarışmada elde ettiği derecelerle bizleri gururlandırdı. Bulgaristan ve Sırbistan’da gerçekleşen turnuvalarda da ülkemizi başarıyla temsil etti. Öğrencimizi yürekten kutluyor, başarılar diliyorum” dedi.

“Pandemide de sporcuların yanındayız”

Sportif faaliyetlerin akademik gelişimin bir parçası olduğunu ifade eden Genel Müdür Ali Rıza Lüle, “Öğrencilerimiz, genç yaşta sportif bir kimlik kazanarak disiplinli ve azimli çalışmayı öğreniyor. Pandemi sürecinde de, öğrencilerimizin ilgileri yönünde hem bireysel branşlar hem de takım sporlarına katılımlarını destekliyoruz” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.