Bodrum Gündem

Sağlık yatırımları devam ediyor

Sağlık yatırımları devam ediyor

AK Parti Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk ve Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen ile birlikte Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı ziyaret ettiler.

Bodrum Gündem Haber

Muğla’ya yapılacak sağlık yatırımları, hekim, hemşire, sağlık personeli, ekip ve ekipman ihtiyacı konularını ele aldıklarını belirten, Muğla AK Parti Milletvekilleri Demir ve Gökcan ziyarete ilişkin olarak şu açıklamayı  yaptılar;

“Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya inşaatları devam eden Marmaris, Seydikemer ve Bodrum Devlet Hastaneleri için teşekkür ettik.

Mevcut Bodrum Devlet Hastanesi’nin de eski hali ile faaliyetine devam etmesi talebimizi ilettik.

Personel ve ekipman ihtiyaçlarımız karşılanıyor…

Muğladaki sağlık personeli ihtiyacımızın karşılanması için;  Devlet Hizmet Yükümlülüğü Kurası’nın İlimiz genelinde değerlendirmeye alınması hususunda değerlendirmelerde bulunduk.

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde Nükleer Tıp ve PET-CT hizmetinin verilebilmesi için gerekli düzenleme ve tadilatlar için ödenek talebimizi ilettik.

Geçtiğimiz günlerde açılışını yaptığımız Yatağan Devlet Hastanemizin personel, cihaz ve ekipman konularında da Sayın Bakanımız ihtiyaçların karşılanacağını belirtti.

Menteşe, Fethiye ve Dalaman ilçelerimize yeni hastane müjdesi…

Menteşe, Fethiye ve Dalaman ilçelerimizin nüfuslarının artması ve ihtiyaca binaen yeni hastaneler yapılması konusunu görüştük.

Fethiye’ye 500, Menteşe’ye, 150 ve Dalaman’a 100 yatak kapasiteli yeni Devlet Hastaneleri projelerinin  2022 yılı yatırım programına alınması talebimizi yineledik. Sayın Bakanımız talebimizi olumlu değerlendirdi ve konu üzerinde hassasiyetle duracaklarını ifade etti.

Kavaklıdere Devlet  Hastanemizin D Hizmet Rol Grubuna,

Ortaca Devlet Hastanemizin de  B Hizmet Rol Grubuna  yükseltilmesi konularında talebimizi ilettik. Ortaca Devlet Hastanemiz için istediğimiz  Röntgen ve MR Cihazı konusu da olumlu karşılandı.

Diğer ilçelerimizde olduğu gibi Marmaris Devlet Hastanemizin de doktor ihtiyacının karşılanması hususunu da görüştük.

2022 yılı içinde açılması planlanan yeni Seydikemer Devlet Hastanemize paket arıtma ve kanalizasyon ünitesi kurulması hususunu Sayın Bakanımızla ele aldık.

Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca ile Bakanlık yetkililerine sevgili hemşerilerimiz adına teşekkür ediyoruz.

Pandemi sürecinde canları pahasına fedakârca görev yapan tüm sağlık çalışanlarımıza da şükranlarımızı sunuyoruz.

Muğla’mıza ve hemşerilerimize en iyi ve en modern sağlık hizmetlerinin sunulması için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Proje, yatırım ve hizmetleri titizlikle takip ediyoruz. Her şey Muğla’mız ve sevgili hemşerilerimiz için…”

Yorumlar