enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Bodrum 1.si Yine Bahçeşehir Kolejinden

Bodrum 1.si Yine Bahçeşehir Kolejinden

30 Haziran’da açıklanan 2021 LGS’de Bodrum birincisi Bahçeşehir Koleji 8.sınıf öğrencisi Eray Ege Tokgöz oldu. Kitlesel başarının yanı sıra her yıl LGS birinciliğini de sürdüren Bahçeşehir Koleji, öğrencilerinin çok yönlü gelişimi ile potansiyellerini ortaya çıkarmaya devam ediyor.

Bodrum Gündem Haber

MEB tarafından sınav sonuçlarının ilan edilmesinin ardından açıklama yapan Bahçeşehir Koleji Bodrum Kampüs Müdürü Barış Anıl Çakır, bu sene de Bodrum birinciliğini sürdürüyor olmaktan büyük bir onur duyduklarını belirterek “Pandeminin gölgesinde yürüttüğümüz LGS hazırlık sürecini öğrenci, öğretmen ve velilerimizin desteğiyle tamamladık. Bodrum 1.si öğrencimiz Eray Ege TOKGÖZ başta olmak üzere tüm öğrencilerimiz ile gurur duyuyoruz ve hepsini yürekten kutluyoruz. Kitlesel başarıyı hedeflediğimiz eğitim sistemimizde yalnızca bir öğrencimizin başarısı ile değil, her öğrencimizin kendi potansiyelini üst düzeyde ifade edebilmesiyle kendimizi başarılı addediyoruz. Bu anlamda da hep yüzümüz gülüyor. Öğrencilerimiz kadar, ailelerinin ve öğretmenlerimizin emeği çok kıymetli. Biz sadece kendi okulumuzun başarısını değil, Bodrum’un başarısını da önemsiyor ve her zaman Bodrum’un eğitim yaşamına katkıda bulunmak ilkesinden hareket ediyoruz.

Sınav hazırlığı ile ilgili olarak sınavın hayatın bir parçası olduğunu ancak hiçbir zaman tamamı olmadığını unutmadan tüm süreç boyunca öğrencilerimize yakın takibi ve gerektiğinde birebir desteğini esirgemeyen öğretmenlerimize ve göstermiş oldukları iş birliğinden ötürü tüm velilerimize de teşekkürü bir borç biliyorum.” diyerek sözlerine son verdi.

LGS puanlarının açıklanmasının ardından şimdi tercihlerin bildirilmesi gerekiyor. 5-16 Temmuz 2021 tarihleri arasında yapılacak olan tercih dönemi ile ilgili Bodrum Bahçeşehir Koleji Rehber Öğretmeni Aslı İrkin Erdem, Bu yıl sınava giren öğrenci sayısının geçtiğimiz yıla kıyasla 400 bin kadar daha az olduğuna dikkat çekerek yüzdelik dilimlerinin geçtiğimiz yıl ile kıyaslanmaması gerektiğini söyledi. Tercihlerde dikkat edilmesi gereken noktaları şöyle sıraladı: “Tercih listesi oluşturulurken puanın değil, genel yüzdelik dilimin kullanıldığını tercihlerin konunun uzmanı olan rehber öğretmenlerin yol göstermesi ile öğrencinin ve ailenin ortak kararı ile yapılması önemlidir. Bizler Bahçeşehir Koleji olarak yine bünyemizde yer alan Bahçeşehir Koleji Rehberlik Birimimizin kariyer rehberliğinde kapılarımızın Bodrumdaki tüm 8.sınıf öğrencilerine açık olduğunu duyurmak isteriz. Bu vesileyle tüm öğrencileri tek tek tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.