enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Kanber “Vatandaşların arazisine rüzgar türbini yapmak için mi şerh koydunuz”

Kanber “Vatandaşların arazisine rüzgar türbini yapmak için mi şerh koydunuz”
24.11.2021
0
A+
A-

İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Nevzat Kanber, Mumcular bölgesindeki köylülerin arazilerine kamulaştırma şerhi konulduğunu ve söz konusu bölgelere rüzgar türbinleri dikileceğini iddia etti.

Bodrum Gündem Haber

İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Nevzat Kanber, yaptığı açıklamada Bodrum ve Milas bölgelerindeki vatandaşların arazilerine kamulaştırma şerhi konarak buralara rüzgar türbinlerinin dikileceğini ifade etti. İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Nevzat Kanber, açıklamasında şunları dile getirdi:

“Mumcular, Mazı ve bir kısmı Milas bölgesinde olan köylünün arazilerine Bodrum ve Milas Tapu dairelerinde hangi amaçla şerh konulmuştur?

Yangın sonrası yaralar sarılamamışken bu tarz bir şerh konulması doğru mudur?

Bu şerh yangın öncesi konulduysa vatandaşın bu konuda rızası var mıdır?

Mavi yolculuğun güzergahında olan ve deniz manzaralı olan tepelerin acil kamulaştırılma kararı alınarak yenilenebilir enerji maksatlı rüzgar tribünü dikilmek üzere kamulaştırılması ne derece doğrudur?

Kamulaştırma şerhi konulan bu araziler üzerine dikilmek istenen Rüzgar Tribünlerinin yöre insanının yaşamına ve mavi yolculuk turizmine vereceği zararlar araştırılmış mıdır?

Bodrum ve Milaslı vatandaşlarımız zaten yangın sebebiyle çok mağdur olmuşken, yüzlerce yıldır ekip biçtikleri zeytinlik alanların hiç kimseye sorulmadan devletçe istimlak edilmek istenmesi ne derece doğrudur?

Yetkililerden Bodrum olarak cevap bekliyoruz…”

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.