enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

5 Adımda Kusursuz Bir Cildiniz Olsun

5 Adımda Kusursuz Bir Cildiniz Olsun
02.03.2022
0
A+
A-

Güzellik Uzmanları kusursuz cilt hakkında bilgiler verdi.

Bodrum Gündem Haber

Güzellik uzmanlarının kusursuz cilt hakkında verdikleri bilgiler şu şekilde;

İlk Adım Doğru Analiz

Bir cildin gerçek ihtiyacını belirlemek için öncelikle o cildin analizini doğru yapmak gerekir. En üst tabaka olan ve çıplak gözle görülen epidermis tabakasının dışında Teknolojinin desteği ile artık cildin alt katmanı olan dermis tabakasını da görebiliyoruz. Kızılötesi ışınlar yardımı ile cilt altı dokularını fotoğraflayarak 8 kategoride inceliyoruz. Ve cildin tanımını yaparak ihtiyaçlarını beliyoruz. Bu raporlu analiz sayesinde cilt altı sorunlarını daha cilt yüzeyine gelmeden tedavi etme şansımız oluyor.

Az Ürün İle Düzenli Kullanım

Tedavi gerektirmeyen cilt yapılarında hedef daha sağlıklı görünen temiz bir cilt ise çok fazla ürün kullanıp cildi yormak doğru değildir. Günlük temel bakım ve haftalık bakımlar yeterlidir. İndirime giren, yeni çıkan, arkadaşlarımızın deneyip önerdiği ürünleri alma alışkanlığımızı bırakıp cildi yormadan bakım yapmak doğru olandır.

Günlük bakımda temizleme, nemlendirme, güneşten koruma, göz çevresi bakımı haftalık bakımda ise cilt tipine ve ihtiyacına uygun maske uygulaması yeterlidir.

Koruma

Güneş eskisi kadar masum değil. Cilt yaşlanmasını hızlandıran en önemli faktörlerinde başında gelen güneş için cildimizi yaz kış spf ve uv içerikli ürünler ile korumalıyız.

Son yıllarda artan telefon tablet kullanımı sebebi ekran ışıklarına maruz kalan cilt için alınacak diğer önlemler ise, ekran ışıklarını düşürmek ve ekran karanlık filtreler takmaktır.

Medikal Bakımlar
Medikal bakımlar derinlemesine bir cilt temizliği sağlamaktadır. Günlük bakım rutinleri doğru ürünler ile düzenli yapılsa bile belirli periyodlarda cildin derinlemesine temizlenmeye, arındırılmaya ihtiyacı vardır. Bu medikal bakımları çok sık yapmak cilt bariyerine zarar vereceğinden 2 ayda bir yapmak daha doğrudur.

İçerden Destek

Tüm bu aşamaların yanında cildi içerden beslemek de çok önemlidir. Cildin nem tutma kapasitesini arttırmak, parlak sağlıklı bir görünüm kazandırmak için su içmek çok önemlidir. Cilt altında tutkal vazifesi gören kollajen proteini 30 yaşından sonra her yıl %1 oranında azalmaktadır bu sebeple ihtiyaç halinde bir dermatoloji uzmanına danışarak kollajen desteği almak cilt güzelliği için faydalı olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.