enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Turizm sezonu Bodrum’a kâbus olmasın

Turizm sezonu Bodrum’a kâbus olmasın
18.04.2022
0
A+
A-

Bodrumlu turizmciler yeni sezon öncesi umutsuz. En büyük sorun ise yollar. Bodrum Güçbirliği Derneği Turizm Komisyonu Başkanı Hüseyin Softa Bodrumlu turizmcilerin endişelerinin sektörde umutsuzluk yarattığını söyledi.

Bodrum Gündem Haber

Bodrum’da Turizm Haftası etkinlikleri sürerken, turizm sektörü, bir türlü bitmeyen alt yapı ve yol çalışmalarının sektörü olumsuz etkilemesi endişesi yaşıyor. Konuyla ilgili ilçe genelinde bir araştırma yapan Bodrum Güçbirliği Derneği Turizm Komisyonu Başkanı, profesyonel turizmci Hüseyin Softa, turizmcilerin sezonda turistlerin daha çok otel içinde kalmak isteyeceğini, Bodrum içinde yer alan etkinliklere geçen senelerde olduğu gibi düzenlenen turların çok azalacağını ilettiğini belirtti. Bu durumun yolların bozukluğundan kaynaklandığını söyleyen Hüseyin Softa; “Turizm Haftası’nı kutluyoruz ama Bodrum olarak sezona maalesef hala hazır değiliz. Bodrum’da yollar felaket derecede kötü. Kazılar, bitmeyen bakımlar, altyapı çalışmaları derken birçok yer adeta köstebek yuvası gibi. Bodrum’da yetersiz yollar, yanlış sinyalizasyon, büyük inşaat kamyonları yüzünden trafik arap saçı. Bodrumun trafiğinin çözümü için bu senede hiçbir adım atılmadı. Görüştüğümüz turizmciler, acentalarla görüşüp turla gelen turistleri gece geç saatlerde Bodrum’a getirmesini istiyor. Zira havaalanından sonra Bodrum girişinden itibaren gerek trafik çilesi, gerek bozuk yollar turistler ve ülke turizmimiz için tam bir kâbus. Otellerin çoğu misafirlerine sunduğu şehir gezilerini, Bodrum’un güzide beldelerini, tarihi dokusunu anlatan kültürel gezileri bu sene yapmayacağını söylüyor. Bu durum esnafımız için çok kötü bir haber” dedi.

Dünya Şampiyonasına Nasıl Hazır Olacağız…

Bodrum Güçbirliği Derneği Turizm Komisyonu Başkanı Hüseyin Softa 27 Haziran 7 Temmuz tarihleri arasında Bodrum’un dünyanın en önemli spor organizasyonlarından biri olan Dünya Optimist Şampiyonası’na ev sahipliği yapacağını hatırlatarak; “Bu organizasyon hem Bodrum’un tanıtımı hem de turizmimiz için çok önemli. Sporcu, antrenör, aileleri, izlemeye gelecekler derken farklı ülkelerden binlerce kişi Bodrum’a gelecek, dünya televizyonları bu önemli organizasyonu canlı yayınlayacak. Ancak şampiyonaya 2 ay kala halen gözle görülür bir hazırlık yok. Kumbahçe’nin durumu felaket. Bodrum Yelken Kulübü’nün halen bir dünya şampiyonasına yakışır hazırlık yaptığını tam olarak söylemek mümkün değil. Bu kadar önemli bir organizasyona çok daha iyi hazırlanmalı. Ama şu an için bu hazırlığı göremiyoruz. Bodrum maalesef bu kadar olumsuzluklarla sezona giriyor. Turizmci pandemi döneminin yaralarını sarmaya çalışıyor ama görüntü ümit vermiyor” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.