enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Bisikletin kalbi Bodrum’da atacak

Bisikletin kalbi Bodrum’da atacak

57.Tour of Türkiye Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turunun 57 yıllık dev geçmişinde ilk defa başlangıcına ev sahipliği yapan Bodrum, Uluslararası Corelli Bodrum Granfondo Bisiklet yarışı ile yeniden dev bir bisiklet buluşmasına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Bodrum Gündem Haber

Muğla Valisi Orhan Tavlı’ya ziyarette bulunan Türkiye Bisiklet Federasyonu Muğla Temsilcisi İlker Cömert beraberinde BODASK başkanı ve Corelli Uluslararası Bodrum Granfondo Bisiklet Yarışı Parkur Direktörü Ali Sonay ile birlikte çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Şu ana kadar 10 ülkeden 500 e yakın katılımcının başvurduğu Corelli Bodrum Granfondo Bisiklet Yol Yarışı  15 Mayıs 2022 tarihinde Bodrum Kalesi önünden saat 08:30 da start alacak. 68 Km’lik Uzun Parkur ve 108 Km’lik Uzun parkur olmak üzere iki ayrı rotadan oluşan yarış sonunda dereceye girenlere Corelli Bisiklet tarafından ödüller verilecek.

14 Mayıs’ta Bodrum Şenlenecek…

Yarışma için hafta başından itibaren Türkiye’nin değişik yelerinden ve yurt dışından Bisiklet Tutkunları Bodrum’a akın edecek. 14 Mayıs ta ise Bodrum Limanında Kayıt Ofisi kurulacak ve bu alanda kurulacak stantlarla bisiklet tutkunlarına hizmet sunulacak. Bununla beraber yerli ve yabancı konuklara Bodrum Dondurması, Bodrum Lokması gibi  bölgenin önemli lezzetlerinden de sunumlar yapılacak. Yine 14 Mayıs akşamı kurulacak dev sahnede konser verilecek ve değişik etkinlikler gerçekleştirilecek.

En Çok Çocuklar Sevinecek…

Corelli Bodrum Granfondo kapsamında 14 Mayıs 2022 tarihinde EXPO alanında Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde JUNİOR GRANFONDO düzenlenecek. 4-6 yaş gruplar Corelli Bisiklet tarafından hazırlanan Pedalsız Denge Bisikletleri ile keyifli bir saat geçirecekler. Erken yaşta çocukların bisiklet ile tanışmasını hedefleyen yarışta dereceye giren çocuklara yine Corelli Bisiklet tarafından Denge Bisikleti armağan edilecek.

Yarış Kapsamında 1500 Kişi Orman Yangınları İçin Bisiklet Sürecek…

Corelli Bodrum Granfondo kapsamında 14 Mayıs 2022 tarihinde Muğla, Bodrum ve Bölgesinde ki Yerel Bisikletçilerin de katılımı ile  “Söz verelim Ormanlarımız yeniden yeşersin” mottosu ile  1500 bisikletçi Bodrum Merkezden başlayan bir farkındalık bisiklet turu gerçekleştirecek. TC Tarım ve Orman Bakanlığının destekleri ile gerçekleştirilecek tur kapsamında katılımcılara ücretsiz şapka ve tşhirt dağıtılacak. Tur sonunda kumanya ikram edilecek ve eğlence düzenlenecek.

Muğla Dünya Geneli Bisiklet Turizminde  İsminden Söz Ettirecek…

Kabulde Bisikletin önemine değinen Muğla Valisi Orhan Tavlı; “Bisiklet son dönemlerde gerek ulaşım aracı olarak, gerek sağlıklı bireyler yetişmesi açısından gerek sportif yaklaşım açısından gerekse de Turizm açısından adından oldukça söz ettiriyor. Bizde 2022 yılını Muğla adına Spor ve Sağlık Turizmi açısından yükselme yılı ilan ettik. Buna ilimizin Gastronomi alanında ki çeşitliliğini de katarak Turizmi 12 aya yayma söyleminin içini doldurmak istiyoruz. Bu bakımdan bu tarz organizasyonlar son derece önemli. İlimizin birçok Turizm destinasyonu Spor Turizmi özellikle bisiklet için son derece uygun. Haziran ayında yine ilimizde ki bileşenlerin ortak çalışması ile Kavaklıdere’den Bodrum’a yani ilimizin Kırsal bir ilçesinden Turistik bir ilçesinde 4 gün sürecek bir Bisiklet Turu için hazırlarımız devam ediyor. Bunun gibi birçok etkinliği hayata geçireceğiz” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.