enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Sanat becerilerinin gelişmesi için etkinlikler devam ediliyor

Sanat becerilerinin gelişmesi için etkinlikler devam ediliyor

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı “Seramik malzeme ile Mühür Baskı teknikleri” konulu etkinlik 25 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirildi.

Bodrum Gündem Haber
İzleme Dekorları ve Mühür Baskı Tekniği tarihsel süreçte seramik üretimlerinde sıklıkla karşımıza çıkan ve günümüzde de birçok sanatçı tarafından kullanılmaya devam edilen bir teknik. 20.YYda bu tekniğin geliştirilerek “doku öğesine” eklenmesi ve formlarda kullanılması ile görsel olarak zengin yüzeyler oluşturulmasına imkân vermekte ve günümüzde birçok sanatçının üretimlerinde uyguladığı teknik bir çalışmadır.


Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi İrfan Aydın yöneticiliğinde; öğrencileri Simge Serbes, Bilge Çöpür, Melisa Kavrar, Enes Uçar, Damla Uludoğan, Utkuhan Keleş, Neslihan Hun, İpek Sakız, Rabia Kertel, Beyza Yeşil, Aslı Acar Bayçol, Veli Ergin, Pınar Polat ile Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Seramik Öğretmeni Sema Sakar ve vakıf öğrencilerinin  işbirliğiyle gerçekleşen etkinlik vakıf öğrencilerinin sanat becerilerinin gelişmesi ve sosyalleşme sürecine büyük katkı sağladı.


Etkinlik sonunda Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi katılımcılarına teşekkür belgeleri takdim edildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.