Bodrum Gündem

Konserden elde edilen gelir Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’na bağışlandı

Konserden elde edilen gelir Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’na bağışlandı

 2020-2021 yılları arasında Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı öğrencilerine gönüllü şan dersleri veren gönüllü Aybüke Özel “Dönem Sonu Konseri” 05 Temmuz 2022 tarihinde Masal Evi Gümüşlük’te gerçekleşti.

Bodrum Gündem Haber

2020-2021 yılları arasında Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı öğrencilerine gönüllü şan dersleri veren gönüllü Aybüke Özel ile  piyano, şan ve tiyatro öğrencileri Lara Olgun, Safiye Aleyna Ayhan, Ela Özgün, Defne Boz, Ela Zeynep Durar, Funda Sayın, Bora Akbaş, Ünal Danacı’nın performanslarını sergilediği “Dönem Sonu Konseri” 05 Temmuz 2022 tarihinde Masal Evi Gümüşlük’te gerçekleşti. Konserden elde edilen gelirin tamamı Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’na bağışlandı.
Lisans Eğitimini Opera bölümünde tamamlayan Aybüke Özel aldığı başarı bursuyla yüksek lisans eğitimini tiyatro üzerine yaptı. Tiyatro oyun yazarı ve yönetmeni olan sanatçı, İstanbul Devlet Tiyatrosu geçmişinin yanı sıra Andrea Bocelli gibi çok değerli sanatçılarla aynı sahneyi paylaşıp, bu kariyerinin ardından Bodrum’a yerleşme kararı aldı. Yetiştirdiği ve sanat sevgisi aşıladığı 8 öğrencisinin gecede sergilediği performans izleyenlere duygusal anlar yaşattı. Aybüke Özel’in Shindler’in Listesi’nden esinlenerek yazdığı oyunda Funda Sayın ve piyano öğrencisi Ela Özgün’ün rol aldığı oyun izleyiciden büyük beğeni aldı.
Engellere sınır tanımayan muhteşem gecenin ilerleyen dakikalarında Aybüke Özel’in yetenekli öğrencilerinden Ünal Danacı’yla hayranı olduğu Sanatçı Tan Taşçı’nın sürpriz buluşması ve düeti unutulmazdı.
Konuk Sanatçı olarak Barış Kömürcüoğlu’nun da yer aldığı konser izleyicilere keyifli dakikalar yaşattı.
Masal Evi Gümüşlükteki konsere Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Numan Balaban, Kurul Üyesi Ülker İnan, Danışma Kurulu Başkanı İbrahim Akkaya tarafından konserin sonunda organizasyonu düzenleyen Aybüke Özel ve Öğrencilerine, mekân sponsoru olan Masal Evi Gümüşlük’e, Çağdaş Özalit ve Particimiz.com ‘ a teşekkür belgeleri ile Aybüke Özel’in değerli öğrencilerine Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Mozaik Atölyesi öğrencilerinin Mozaik Atölyelerinde ürettiği eserler takdim edildi.
Numan Balaban konuşmasında “Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı, Bodrum’un  en büyük ve en anlamlı sivil toplum projesidir. Vakfımız öğrencileri ve çalışanları hakikaten enerjisini siz değerli gönüllülerimizden alıyor, iyi ki varsınız. Bu geceyi tertip eden Aybüke Hocamız ve öğrencilerine çok teşekkür ediyoruz. Lütfen vakfımızı sosyal medya hesaplarınızdan da takip ediniz. Çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.