Bodrum Gündem

Bremen Mızıkacıları sahnelenmeye başladı

Bremen Mızıkacıları sahnelenmeye başladı

2020 yılının başında kurulan ve Bodrum’un tek oyunculuk okulu olan Ditto Akademi, 11 ay gibi kısa bir sürede dördüncü oyunu Bremen Mızıkacıları adlı çocuk oyunu ile sezonu açtı.

Bodrum Gündem Haber

Daha önce seyircinin “Kaptan Kek ve Balerin Pita”, “Sirkte Curcuna” ve “Hey Gidi Koca Dünya” isimli oyunlarla tanıdığı Ditto Akademi, kendi bünyesinde yetişmiş oyuncuların sahne aldığı bu müzikli, danslı çocuk oyunu, 25 Eylül 2022 Pazar günü, Oasis AVM’de bulunan Nurol Kültür Merkezi Bodrum Şehir Tiyatrosu Sahnesi’nde, Bodrum halkıya buluştu.

İlk gösteriminde kapalı gişe oynanan Bremen Mızıkacıları, çocuklar kadar gençler ve yetişkinler tarafından da zevkle ve kahkahalarla izlendi. Oyunun sonunda, bir Ditto Akademi geleneği olarak, hocaların Ditto öğrencilerini sahneye davet etmesiyle, bütün öğrencilerin birlikte selam vermeleri yoğun alkış aldı. En küçüğü altı, en büyüğü elli yaşında olan, altmışa yakın Ditto Akademi öğrencisinin sahneyi doldurması, seyircilere coşkulu ve duygusal anlar yaşattı.

Ditto Sanat Yönetmeni Erdal Cindoruk ve Kreatif Direktör Duygu Cindoruk’un yola çıkarken öncelikli hedefleri şuydu; “Bodrum’da sanata yakın insanlara önce eğitim verip, sonra da birlikte tiyatro yapacağız. Amatör ruhu profesyonellikle buluşturacağız.”  Bugün gelinen noktada sözlerinin arkasında durdukları ve hedeflerine ulaştıkları görülüyor.

Ditto Akademi, Bremen Mızıkacıları adlı çocuk oyununu Ekim ayı boyunca her pazar günü 14:00’te Bodrum Şehir Tiyatrosu Salonu’nda sahnelemeye devam edecek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.