Bodrum Gündem

Çocuklara Ücretsiz Tenis Kursu

Bodrum Belediyesi ve Royal Tenis iş birliğinde çocuklara ücretsiz tenis kursu verilmeye başlandı.

Bodrum Gündem Haber

Bodrum Belediyesi destekleriyle Bodrum Royal Tenis Kulübü tarafından 4 yaş ve üzeri katılımcılar için haftada 1 veya 2 gün olmak üzere tenis kursu düzenleniyor. Kurs süresi 2 ay olup kurs malzemeleri kulüp tarafından temin edilecek.

Bodrum Belediyesi tarafından Torba Mahallesi’nde bulunan tenis kortunun açık ihale usulü ile yapılan ihalesini kazanan Royal Tenis Kulübü, bakım ve yenileme çalışmalarını yaptıktan sonra kortu hizmete açtı.

5 yıl boyunca belirlenen program dahilinde tenise meraklı çocuklara ücretsiz tenis kurslarının verileceği tenis kortunun açılışına Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Burak Erbay, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Demokrat Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Ozan Demirbaş, Demokrat Parti İlçe Başkanı Ertan Pelit, Royal Tenis sahibi Seyhan Heb, Muğla, Milas ve Didim’den gelen sporcu çocuklar ve antrenörler katıldı.

Bodrum Tenis Kulübü As Başkanı Kadir Sevim Muğla Tenis Kulübü Muğla merkezde 2007 yılında kurulduğunu anımsatarak “Ulusal ve Uluslararası birçok organizasyonda ciddi başarılar elde etmiştir. Muğla Valiliği, Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile birçok ortak projeye imza atmıştır. 2007 yılında Muğla merkezde yakılan meşalenin bugün Datça’da Datça Tenis Kulübü, Milas’ta Milas Tenis Kulübü, Didim’de Didim Tenis Kulübü, halkımıza hizmet vermekte ve bugünde Bodrum’da Bodrum Royal Tenis Kulübü halkımıza hizmete devam edecektir. Muğla ilinde ve Didim ilçesinde toplam 2.326 üyeye ulaşıp 1.726 çocuğa tenis eğitimi veriyoruz. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Bodrum – Datça Belediyesi ile ücretsiz Tenis kurslarımız devam etmektedir…” dedi.

Kortun açılışında konuşan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Muğla genelinde tenis sporuna yaptığı yatırımlardan dolayı Seyhan Heb ve ekibine teşekkür ederek, belediye ve kulüp iş birliğinde 5 yıl boyunca çocuklara ücretsiz tenis kursunun verilecek olmasının önemine dikkat çekti.

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Burak Erbay ise kulübün Bodrum şubesinin de Muğla’nın diğer ilçelerinde olduğu gibi tenis sporuna değer katacağını belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Açılış konuşmalarının ardından CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Tenis Kulübü As Başkanı Kadir Sevim ve Didim Tenis Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Kamuran Gökçe gösteri maçı oynadı.  Maçın ardından açılışa katılan çocuklara Bodrum Belediyesi yayını “Halikarnas’a Yolculuk” isimli kitap hediye edildi.

Tenis kursuna kayıt yaptırmak isteyenler, Bodrum Belediyesi resmî web adresinde yer alan duyuru kısmındaki kayıt formunu doldurarak Bodrum Belediyesi Evrak Kayıt Birimine teslim edecekler. Ayrıca kurs ile ilgili 0 (252) 319 44 48’den detaylı bilgi alınabilinir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.