Bodrum Gündem

Emekli bayram ikramiyesi 8 bin 500 TL olacak

Kemal Kılıçdaroğlu emeklilere müjdeyi verdi. Kılıçdaroğlu “Önümüzdeki Kurban Bayramı’nda banka hesabınıza tek seferde 15 bin lira yatırılacak…” dedi.

Bodrum Gündem Haber

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bay Kemal emeklinin bayram ikramiyesini asgari ücret kadar yapıyor. Kurban bayramında da Ramazan’dan kalan 6500 TL farkı da verecek…” ifadelerini kullanarak “40 gün boyunca müjdeli haberlerimiz devam edecek…” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamasında şu ifadeler yer aldı;

“Sevgili halkım, bugün hepinize değil 15 milyon emekliye sesleneceğim. Devlet emeklileri yıllardır yoksulluk sınırı altında yaşamaya mecbur etti. Adına yaşamak denirse tabii. Yıllarca bu ülkeye çalışmış, prim ödemiş, değer kazandırmış insanlarımız ekonomik baskıyla evlere kapatıldı. Gençler bilmeyebilir, geçmişte emekliler ikramiyeleriyle ev alırlardı. Emeklilik çalışmakla geçen bir ömrün mükafatıydı. Şimdi emeklinin maaşı kiraya yetmiyor, torununu görünce içi burkuluyor. Niye? Cebine koyacak harçlık yok diye.

Hatırlarsanız sizin için iki ikramiye savaşını ben verdim. Ancak yapılanlar bizim söylediğimizin çok ama çok gerisinde kaldı. Zaten bunların huyunu bildiğim için savaşmak zorundaydım. Artık size iktidara gelince yapacaklarımızı söylemek için karşınızdayım. Güzel haberim şu, hakkınız olanı alacaksınız.

Bu bir. Şu andan itibaren emeklilerin bayram ikramiyesi, asgari ücret kadar. Yani güncel tutarla 8 bin 500 liradır. Çünkü bu Ramazan bayramı da buna dahildir. Hiç merak etmeyin iktidara geldikten sonraki Kurban Bayramı’nda 8 bin 500 lira ikramiyenize ilaveten bu Ramazan Bayramı için oluşan 6 bin 500 liralık fark da ek ödeme olarak hesaplarınıza yatacak. Önümüzdeki Kurban Bayramı’nda banka hesabınıza tek seferde 15 bin lira yatırılacak.

Geriye dönük ödeme yapacağım. Bayram çifte bayram olacak. Şimdi hemen bağıracaklar biliyorum. ‘Parayı nereden bulacaksınız, para yok’ diyecekler. Para var emekli kardeşim. Sana gelince yok diyorlar ama beşli çetelere, beş altı yerden maaş alanlara, beslemelere para var. Ben o paraları hukuk yoluyla alıp senin cebine koyacağım.

Göreve gelir gelmez yapacağımız düzenleme ile emekli bayram ikramiyeleri asgari ücretin altına asla düşmeyecek. Öyle sadece torunlardan konuşmanız içime sinmez. Hayatı da yaşayın istiyorum. Sevdiklerinize, ailelerinize feda ettiğiniz şu kısa hayattan biraz da keyif alın istiyorum. Özetle emekli kardeşim, sana söz o baharı sana da getireceğim. Bay Kemal’i takip edin, bu 40 günde daha başka sürprizlerim de olacak…”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.