Bodrum Gündem

Gecikmelerden Bodrum Belediyesi sorumlu değildir

Gecikmelerden Bodrum Belediyesi sorumlu değildir

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras sosyal medya hesapları üzerinden Bodrum yarımadasında henüz tamamlanmamış projeler ile ilgili açıklamada bulundu.

Bodrum Gündem Haber

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı;

“Haklı olarak şikâyetçi olduğunuz, Akyarlar, Turgutreis, İslamhaneleri, Bahçelievler, Peksimet, Gümüşlük, Koyunbaba, Geriş (Erdemil) Mahallelerimizdeki bitmek bilmeyen yol çalışmaları, Bodrum Belediyesi tarafından değil, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yaptırılmaktadır.

“MUS-W2 Bodrum İlçesi Kanalizasyon Şebekesi Hattı Yapım İşi” adı altında, ATİLLA İnşaat adlı firmaya verilen ihalenin kapsamı, bahsi geçen bölgedeki şebeke bağlantılarının yapılması,  altyapı çalışmalarının tamamlanması ve sonrasında, asfalt kaplamasının yapılmasıdır.

Ayrıca, Torba Köy içi Kanalizasyon Şebekesi ile Yağmur Suyu İletim Hatları ve Kanalizasyon Kollektör Hattı Bağlantılı Alt Yapı Tesisleri Yapım İşi projeleri kapsamında kazılan Torba, Kızılağaç, Çiftlik ve Yalı Mahallelerimizin yollarını da Bodrum Belediyesi değil,

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı arasında imzalanan protokolün gereği olarak, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı kontrolünde, Alkataş İnşaat ve Taahhüt A.Ş. adlı firma yapmaktadır.

Hiçbir yetkimizin olmadığı bu projelerdeki gecikmelerden Bodrum Belediyesi ve Başkanının sorumlu tutulması ise, bilgi veya vicdan eksikliği kaynaklıdır.

Bahsi geçen mahallelerimizin mağduriyetini bir an önce sona erdirebilmek için,  Belediyemizin ilgili birimleri sahip oldukları imkanları sonuna kadar zorlayarak, malzeme, ekip ve ekipman desteği sağlamaktadır.”

Yorumlar

  1. Turhan Ünsal dedi ki:

    Sayın Başkan söyleminde haklı olabilir. Bodrum Belediye başkanı olarak planlamaya karışma yön verme yetkisini kullanması gereklidir diye düşünüyorum.
    Ayrıca Sayın Başkan Turgutreis e kapalı çok güzel pazar yeri yaptı teşekkür ederim. Pazarlıklar sabah gelip mallarını indirdikten sonra arabalarını pazarın en kullanışlı yerine park edip pazar bitene kadar orada bekletiyor. Pazar alış verişi gelen halk park yeri bulamıyor. Defalarca zabıta ya söyledik rica ettik sabah malını getiren pazarcı malını boşaltsın arabasını eski garaj yerine çeksin halk da rahat rahat park yeri bulsun diye. Yetkili kimse ilgilenmedi. Sayın Başkan a sormak lazım bu konuda da Muğla Belediyesi mi yetkili?