Bodrum Gündem

Öğrenciler Büyükşehir Tıbbi Bitkiler Koleksiyon Bahçesi’ni Ziyaret Etti

Öğrenciler Büyükşehir Tıbbi Bitkiler Koleksiyon Bahçesi’ni Ziyaret Etti
24.10.2023
0
A+
A-

Muğla Büyükşehir Belediyesi Marmaris Tıbbi Bitkiler Koleksiyon Bahçesi minik ziyaretçileri ağırladı.

Bodrum Gündem Haber

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Marmaris Çamlı Mahallesi’nde 20 bin 740 m² arazide hayata geçirdiği Tıbbi Bitkiler Koleksiyon bahçesi Marmaris ilçesinde eğitim hayatlarına devam eden Özel Bilim Koleji 4.sınıf öğrencilerini ağırladı. Öğretmenleri ile birlikte Tıbbi Bitkiler Koleksiyon bahçesini ziyaret eden öğrenciler burada Muğla Büyükşehir Belediyesi personeli tarafından bilgilendirildi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından 2022 yılı Eylül ayında hizmete açılan Marmaris Tıbbi Bitkiler Koleksiyon Bahçesi’nde 84 çeşit tıbbi bitkinin dikimi yapılırken, tıbbi aromatik bitkilerin üretim ve pazarlama süreçlerinde yenilikçi yaklaşımların uygulanması, alternatif tarım ürünlerinin tanıtılması, katma değerin arttırılması, kooperatifçiliğin yaygınlaştırılması, desteklenmesi, bölge için alternatif bir ekoturizm destinasyon alanı olması için hayata geçirilmişti.

YK-Enerji-14062024
YK-Enerji-14062024
previous arrow
next arrow

125 Bitki Çeşidi Öğrencilere Tanıtıldı

Marmaris Çamlı Tıbbi Bitkiler Koleksiyon Bahçesini ziyaret eden öğrencilere biyologlar tarafından narenciye grubu ağaçların çeşitleri ve çeşitler arasındaki farkları oluşturan etmenler, genetik kökenlerinin turunç bitkisinde toplanmasıyla ilgili bilgiler aktarıldı. Tıbbi aromatik bitkilere örnek olarak biberiye, limon otu ve kokulu güller öğrencilere koklatılırken, kokular arasındaki farkları yaratan tanenler hakkında ve her bir bitkinin kullanım alanları, yetiştirilme koşulları hakkında bilgiler verildi. Koleksiyon bahçesinde toplamda 125 bitki çeşidi öğrencilere tanıtılırken çarkıfelek çiçeği, kuşkonmaz, tarçın ağacı ve sihirbaz gülleri öğrencilerin dikkatini ve ilgisini oldukça çekti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.