Bodrum Gündem

20.BOFAD Türkiyem Gösterisi

20.BOFAD Türkiyem Gösterisi

Bodrum Folklor Araştırma ve Turizm Derneği Kulübü (BOFAD) geleneksel olarak yaptıkları halkoyunları gösterisinin yirmincisini sergilediler.

Bodrum Gündem Haber
Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi’nde düzenlenen 20. Türkiyem geleneksel halkoyunları gösterisi yoğun bir katılım ile izlenildi. Kültür merkezi koltuklarının tamamının dolu olduğu gecede birçok vatandaş da gösteriyi ayakta izlemek zorunda kaldılar.
CHP Grup Başkan Vekili ve Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, CHP P.M. Üyesi Alkım Denizaslanı, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, milletvekilleri Süreyya Öneş Derici, Cumhur Uzun ve Gizem Özcan, CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Tamer Mandalinci, CHP İlçe Başkanı Tuna Işın ile yüzlerce halkoyunları sevenin katıldığı gecede katılımcılar unutulmaz bir gösteri seyrettiler.
Aralarında Bodrum, Muğla, Milas, Van, Karadeniz, Üsküp ve karma zeybek oyunlarının da yer aldığı gösteride yaklaşık 150 dansçı sahnede yer aldı. Gösteride ayrıca oyunlara ritim sazları ile eşlik eden Adaçayı Erbane grubu da seyircilerden büyük beğeni topladı.
Temelleri 1980’li yıllarda atılan ve resmi olarak 1999 yılında kurulan BOFAD’ın tecrübeli eğitmenleri Mehmet Karaöz (Tenekeci Memed) ile Öner Karaçiçek’in sergiledikleri Bodrum yöresi solo oyunları ayakta alkışlandı.
BOFAD Başkanı Akın Rüştü Fetvacı, derneğin kuruluşundan bu yana yanlarında olan Bodrum halkına teşekkür ederek yaptığı konuşmada; “Her yıl sayımız giderek artan bu kocaman yürekli ailemizin yanında olan Bodrum halkına teşekkür ederim. Ayrıca bugün gecemize katılan CHP Grup Başkan Vekili ve Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, CHP P.M. Üyesi Alkım Denizaslanı, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, milletvekilleri Süreyya Öneş Derici, Cumhur Uzun ve Gizem Özcan, CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Tamer Mandalinci, CHP İlçe Başkanı Tuna Işın’a ve yoğun programı sebebiyle gösterimize gelemeyen ancak güzel çiçeğiyle başarı dileklerini ileten Sayın Mehmet Tosun’a da BOFAD ailesi olarak teşekkür ederim.
20.Türkiyem gösterimizde ter döken kursiyer arkadaşlarımıza, gecenin hazırlanmasında ve organizasyonunda emek veren kıymetli eğitmenlerimiz ilhan Özben Emel Özben Zehra Bilgin Sedef Erkan ve Levent İskender hocalarımıza, Adaçayı Erbane grubumuza ve değerli hocası Halil İbrahim Şan’a, yıllardır halk oyunlarımız ve yerel kültürümüz adına emek veren değerli hocamız Tenekeci Mehmet Karaöz ile Öner Karaçiçek’e, Bodrum Halkeğitim müdürümüz Hayri Karagöl’e de teşekkür ederim.”
dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.