enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Pedallar Gökovada barış için dönecek…

Spread the love

Muğla Bisiklet Derneği tarafından düzenlenen 2010 Türkiyede Japon Yılı-Gökova Bisiklet Turu 19 Mayıs Çarşamba günü başlıyor.

Pedallar Gökovada barış için dönecek…
18.05.2010
0
A+
A-
Spread the love

buy misoprostol buy Valtrex online no prescription 23 Mayıs′a kadar sürecek bisiklet turu, Muğla′dan başlayacak. Ula, Akyaka, Akbük, Ören, Bodrum, Datça, Aktur üzerinden Marmaris′e ulaşacak bisikletçiler toplam 246 kilometre pedal çevirecek. Türkiye′nin değişik illerinden 150 bisikletseverin kayıt yaptırdığı tura İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya, Romanya, Sırbistan, Amerika, Hindistan ve Japonya′dan da 32 yabancı katılacak.


 


“2010 Türkiye′de Japonya Yılı Etkinlikleri” çerçevesinde düzenlenen turla ilgili bilgi veren Muğla Bisiklet Derneği Başkanı Dr. Bülent Savran, “Dünyada barışın sağlanmasına adadığımız organizasyonumuzu, 19 Mayıs Atatürk′ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında başlatmanın, turumuzun anlamını daha da artıracağına inanıyoruz ve bu buluşmayı uluslararası bir şenlik havasında her yıl tekrarlamayı hedefliyoruz” dedi.


Bisikletin ekolojik bir spor dalı olduğunu ifade eden Savran, “Bisikletin aynı zamanda bir ulaşım modeli olarak  ekonomik, etkin, sağlıklı ve çevre dostu bir ulaşım aracı olarak kullanımını yaygınlaştırmak ve teşvik etmek, ulaşım planlayıcıları ve yönetimin dikkatini bisikletçilerin gereksinimlerine çekmek, bisiklet turizminin, ilimiz ve ülkemizde bir turizm alternatifi olarak gündemde tutulmasını sağlamak amacındayız” diye konuştu.


 


 


Buy Cialis super active

Herkes için Spor Federasyonu (HİSF) ve Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF) tarafından da desteklenen tur 19 Mayıs Çarşamba günü saat 12.30′da Muğla Konakaltı Kültür Merkezi′nde düzenlenecek törenle başlayacak. Törene Spordan Sorumlu Vali Yardımcısı Ali Barış ve Muğla Belediye Başkanı Dr.Osman Gürün′ün de katılması bekleniyor.


 


 


TARİH : 19 MAYIS 2010 ÇARŞAMBA


SAAT  : 12.30


YER    : KONAKALTI KÜLTÜR MERKEZİ-MUĞLA

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.