Bodrum Gündem

Öğrencilerden Zorla 5 lira Alındı İddiası..

Bodrum Eğitim-Sen Şubesi olayı kınadı, İlçe Milli Eğitim Müdürü inanamadı, doğruysa hiç düşünmeden gerekeni yaparım dedi.

Öğrencilerden Zorla 5 lira Alındı İddiası..
07.11.2010
0
A+
A-

Bodrum Gündem Haber Buy Strattera


Bodrum Gündoğan beldesindeki Fahriye Ilıcak Endüstri Meslek Lisesinde müdür yardımcılarının fotoğraf parası diyerek öğrencilerden zorla 5’er lira aldığı iddia edildi. Üç öğrenci, cüzdanlarından zorla para aldığını öne sürdükleri iki müdür yardımcısı hakkında savcılığa ve kaymakamlığa suç duyurusunda bulunduğu bilgisi de verildi. Eğitim- Sen Bodrum Şubesi de bir basın açıklaması yaparak olayı kınadı.


Eğitim-Sen temsilcilerinin basın açıklaması ile duyurdukları iddiaya göre,  Gündoğan Beldesi’ndeki Fahriye Ilıcak Endüstri Meslek Lisesi 12/C sınıfında 30 öğrencinden yıllıkta yer alacak fotoğraf için 5′er lira para istendiğini, iki müdür yardımcısının matematik dersini bölerek öğrencilerden 5’er lira toplanmış. Para vermek istemeyen öğrencilerden S.E., E.K. ve G.Ö.’nün ise cüzdanlarından zorla 5’er lira alındığı da iddialar arasında.
Eğitim-Sen Bodrum Şubesi yetkilileri tarafından; bu olay üzerine 3 öğrenci cüzdanlarından zorla 5′er lira aldıkları iddiasıyla ilgili müdür yardımcıları hakkında savcılık ile kaymakamlığa suç duyurusunda bulunduğu açıklaması yapıldı.


Eğitim-Sen Bodrum Şubesi Olayı Kınadı…


Eğitim– Sen Bodrum Albendazole online buy Aciclovir Şube Sözcüsü Engin Karataş da yazılı bir açıklama yaparak olayı kınadı. Açıklamada, şikayetçi 3 öğrencinin, cüzdanlarındaki paranın yemek parası olduğunu söylemelerine karşın okulun müdür yardımcıları tarafından zorla alındığı ileri sürüldü. Okullarda değişik adlar altında para toplandığı belirtilen Eğitim- Sen açıklamasında, “Öğrenci ve velilerimiz okullarda para toplanmasını istemiyorlar. İlk ve orta öğretim kurumlarında her ne ad altında olursa olsun para toplanması suçtur. Bodrum’da keyfi okul yönetimi anlayışı, öğretmenlerimizi olduğu kadar öğrenci ve velilerimizi de rahatsız etmektedir. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, okul müdürlerini uyarmalıdır. Okul müdürleri yönetmeliklere uygun hareket etmelidir” denildi.


Bodrum İlçe Eğitim Müdürü; “Eğer doğruysa hiç düşünmeden gereğini yaparım.”


Olayla ilgili gazetecilerin görüşüne başvurduğu Bodrum Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özcan ise olaydan haberdar olmadığını belirterek, “Bir öğretmenin bir öğrencinin cebinden, üstelik yemek parası olan 5 lirayı alabileceğini asla düşünmüyorum. Tam aksine öğretmen cebinden çıkartıp öğrenciye yemek parasını verir. Öğrencinin cebinden, cüzdanından zorla para alma olayı doğru ise bu gerçekten kötü bir durumdur ve hiç düşünmeden gereğini yaparım” dedi.


Son günlerde bazı kurumlar tarafından Milli Eğitim′in asılsız iddialarla yıpratılmak istendiğini de kaydeden Mustafa Özcan, “Bazıları da buna alet olmaktadır. Ancak konuyu araştırması için hemen bir muhakkik görevlendireceğim. Doğruysa gereken cezalar verilir. Eğer yanlışsa bu tür iddiaların kurumun yıpratılması amacı ile yapıldığı ortaya çıkar. Yine de tekrar söylüyorum, bir eğitim camiasında öğrencinin cebinden zorla 5 lirasını alabilecek bir öğretmenin olduğunu düşünemiyorum” dedi.


 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.