enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Kaymakamdan 23 Nisan Mesajı?

Kaymakamdan 23 Nisan Mesajı?
23.04.2012
0
A+
A-

Bodrum Kaymakamı Dr.mehmet Gödekmerdan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

order Viagra online order Paxil Bodrum Gündem Haber Proscar buy

Kaymakam Dr.Mehmet Gödekmerdan yayınladığı kutlama mesajında, 1920?de kurulan TBMM onuruna bütün dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan?ın ülkenin dört bir tarafında çeşitli etkinliklerle kutlanarak, milli birlik ve beraberliğin kenetlenmiş bir ifadesi olduğunu söyledi.  Bodrum Kaymakamı Dr.mehmet Gödekmerdan?ın yayınladığı 23 Nisan mesajında şöyle denildi; 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Türkiye Büyük Millet Meclisi`nin 1920 yılında kurulmasının onuruna, sadece ülkemiz çocuklarına değil, bütün dünya çocuklarına da ithaf edilen ve kutlanan milli bayramlarımızdan biridir. 

23 Nisan, Türkiye Büyük Millet Meclisi`nin açılışı ve dolayısıyla halkın yönetime tam anlamıyla hakim olmasının ilk günü olması nedeniyle ?Ulusal Egemenlik` açısından da önemli bir anlam taşır. 

Türk milletinin gönlünde, bağımsızlığımızın sarsılmaz ifadesi olarak önemli bir yere sahip olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl yurdumuzda yurtdışındaki temsilciliklerimizde ve okullarımızda çeşitli etkinliklerle kutlanarak millî birlik ve beraberliğimizin kenetlenmiş ifadesidir. 

Mustafa Kemal Atatürk çocukları milletin geleceği olarak gördüğünden onlara duyduğu sarsılmaz güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak, 23 Nisanlar`ı çocuklara armağan etmiştir. Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk Devleti`nin devamını emanet edeceğimiz yeni Cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisanlar önemli bir vesiledir. 

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk`ün yarınlarımızın güvencesi çocuklarımıza hediye ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dünyada kutlanan tek çocuk bayramıdır. Bu alanda hem dünyada bir ilki oluşturmakta, hem de geleceğin cumhuriyet nesillerine armağan edilmiş değeri büyük bir mirastır. Bu bayram vesilesiyle dünya çocukları arasında sevgi, kardeşlik ve dostluk bağları güçlenerek tüm insanlığın huzur ve barış içerisinde yaşabilecekleri bir dünyanın temelleri atılmış olmaktadır. 

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Büyük Millet Meclisi`nin kuruluşunun 92. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu M. Kemal Atatürk`ü, Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyor, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor sevgiyle gözlerinden öpüyorum. 

Dr.Mehmet GÖDEKMERDAN

Bodrum Kaymakamı

 

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.