enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Fenerbahçe’yi Kızdıracak Açıklama

24.06.2014
0
A+
A-

fenerbahçeyi_kizdiracak_aciklama_borum_gundem-(7)

Türkiye Futbol Federasyonu eski Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu Üyesi ve Spor Hukukçusu Avukat Remzi Kazmaz, şike davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin aralarında Aziz Yıldırım’ında bulunduğu 6 kişinin yeniden yargılanması ve infazlarının ertelenmesi kararını değerlendirdi.

İnfazı durdurmanın mahkemenin yetkisi içinde veya dışında tartışmasının devam edeceğini söyleyen Av.Remzi Kazmaz, “Bence doğru bir karar” dedi. Kazmaz ayrıca, İsviçre Federal Mahkemesi’nde duruşma tarihinin 25 Haziran’dan 3 Temmuz’a alınması konusunda ise şu değerlendirmeyi yaptı; “Fenerbahçe bu konuyla ilgili umutlanmasın. Fenerbahçe bu karar doğrultusunda UEFA şampiyonlar Ligine önümüzdeki yıl gideceğini zannediyorsa bence aldanıyor”

Av. Remzi Kazmaz Bodrum’da bulunan hukuk bürosunda şike davasındaki son gelişmeleri değerlendirdiği bir basın açıklaması yaptı. Özel yetkili mahkemelerin kuruluşu aşamasında toplanan delillerde en büyük delillerin telefon tapeleri olduğunu söyleyen Kazmaz, şike davasından tapelerin çıkarıldığı zaman ortada boş bir dava kalacağını savundu. Yeniden yargılama ve infazın ertelenmesi konusunda alınan kararı “Bence doğru bir karar” diye değerlendiren Kazmaz “Tekrar yargılanma sonucunda ortaya çıkacak yeni delillerde beraber şike davası farklı bir boyut kazanacaktır. Ama Türkiye’nin buna ihtiyacı var. Ergenekon, Balyoz’da ve diğer davalarda verilen ve kaos yaratan bu olayların Türkiye kamuoyu vicdanında yeri farklı. Türkiye farklı bir süreçten geçiyor. Bu nedenle adalete hukuka her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Verilen bu kararlardan sonra özellikle Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım’ın durumu değişirken Beşiktaş’ın ve bu konuyla ilgili bu sürece dahil olmayan bir çok insanında müracaatla aynı statüye kavuşacağını biliyorum. Böyle olması gerekir” dedi.

“İNFAZIN DURDURULMASINDA AKSİ BİR KARAR VEREBİLİR”

İlgililer tarafından karara itiraz süreci olan 7 günlük süre içerisinde değişecek fazla bir şey olacağını zannetmediğini ama infazın durdurulması konusunda mahkemenin oy çokluğuyla vermiş olduğu kararın düşündürücü bir karar olması durumu var olduğunu söyleyen Kazmaz şöyle devam etti:

Order No Rx “Çünkü infazı durdurmak mahkemenin yetkisi içinde veya dışında tartışması devam edecektir. Ağır Ceza Mahkemesi’nin telafisi imkansız zararlara uğrama dahilinde infazın durdurulmasıyla ilgili ermiş olduğu karar bana göre hakkaniyetli bir karardır. Bu karardan vazgeçebilir. İleride infazla ilgili verdiği kararı eksik gördüğünde infazın tekrara yürürlük kazanması açısından aksi bir kararda verebilir. Önemli olan verilecek olan kararın adil yargılanma içerisinde, hem kamuoyunda hem de adaletli, hukuka ve yasalara uygun olması gerekir. Şimdi bu kararlardan sonra kamuoyu da kulüplerde, hem ulusal hem de uluslar arası alanda bazı değişiklikler bekliyor. En azından şu anda Fenerbehçe’nin, İsviçre Federal Mahkemesi’nde bu konuda durdurmaya yönelik yapmış olduğu müracaatla ilgili mahkeme 25 Haziran’da vermesi gereken kararı 3 Temmuz’a atarak bekleme kararı aldı” Buy Fluoxetine

“FENERBAHÇE FAZLA UMUTLANMASIN” Colchicine without prescription

İsviçre Federal Mahkemesi’nde duruşma tarihinin 25 Haziran’dan 3 Temmuz’a alınması konusunda “Fenerbahçe bu karar doğrultusunda UEFA Şampiyonlar Ligine önümüzdeki yıl gideceğini zannediyorsa bence aldanıyor” dediği açıklamasında şunları söyledi:

“Çifte karar alınmaz. UEFA bu konuyla ilgili kararını vermiştir. Fenerbahçe iki yıl hak mahrumiyetine çarptırılmıştır. Bu Fenerbahçe için kötü haber olabilir ama iç hukukta özel yetkili mahkemelerin vermiş olduğu kararların tekrar gözden geçirilip spor kamuoyunda ve Türk halkının nezdinde adaletin tesis edilmesi doğrultusunda yeniden yargılanmanın bize göre çok önemi vardır. Fenerbahçenin UEFA’ya gitmesinden çok daha önemlidir”.

“KAMUOYUNUN FENERBAHÇE VE AZİZ YILDIRIM’A TEŞEKKÜR BORCU VAR”

Şike davasında yargılamanın yenilenmesi kararının değerlendirirken kamuoyunun Fenerbahçe’ye ve Aziz Yıldırım’a bir teşekkür borcu olduğunu söyleyen Kazmaz, bu süreçte hak arama mücadelesinin, insan hak ve özgürlükleri konusunda alınan mesafenin Türk Hukuk Sistemi’nde önemli bir mihenk taşı olduğuna inandığını belirtti. Kazmaz “Adil yargılama sonucunda beraatla ilgili bir karar çıkarsa kesinlikle ama kesinlikle Fenerbahçe’nin, Aziz Yıldırım’ın yüklü miktarda tazminat hakkı doğar” dedi. Yeniden yargılama sürecinde yeni delillerin dava dosyasına gireceğini söyleyen Kazmaz açıklamasını su sözlerle tamamladı:

“Şike davasındaki tüm pislikler ortaya çıkacak, tartışma olacak. Bu kararla top tam çizgideyken maç durdu. Maç yeniden başlayacaktır. Temennim odur ki adil bir maç olsun, adil bir yargılama olsun ve adil bir karar çıksın” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.