enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

BİTEZ’de Kamu Yolu Elektirikli Tel İle Kapatılacak mı?

22.09.2014
0
A+
A-

buy Plan B bitez_elektrikli_tel_yol_kapatılacak_bodrum_gundem

Bitez ‘de 5 sitenin yolunun, özel arazi sahibi tarafından talep edilen ödeme yapılmadığı ve işgale de son verilmediğini için, arazinin etrafının tel örgü ve çitle çevrileceğini, caydırıcı amaçlı elektrik akımı verileceğini duyurdu.

Bodrum Gündem Haber

Bitez mahallesinde beş sitenin 20 yıldan bu yana yol olarak kullandığı Hazine arazisinin hissedarı Murat Şevk, 1 Ekim günü yolu kapatacağını ilan yoluyla duyurdu.

Arazinin hissedarı Murat Şevk, 2012 yılında ihtarname ile Bitez belediyesinden 732 bin lira, Hisar Sitesinden 560 bin lira ecrimisil bedeli istemişti. Talep edilen ödeme yapılmadığı ve işgale de son verilmediğini ifade eden Murat Şevk; Bodrum belediyesi ile Hisar sitesine tebliğ ettiği 18 Mayıs 2014 tarihli ihtarnamesi ile arazinin etrafının tel örgü ve çitle çevrileceğini, caydırıcı amaçlı elektrik akımı verileceğini, otomatik bariyer, kapan konularak geçişe kapatılacağını, sadece resmi araçlar, itfaiye ve ambulans geçişine izin vereceğini ve aylık abonelik kartı için kendisine başvurulmasını Bayhan hukuk bürosu vasıtasıyla bildirdi.

order Clonidine order Viagra online Yolu Elektrikli Tel İle Kapatacaklar…

İhtilafa konu yolu kullanan Hisar, Palm, Bella Vista ve Bitez villaları siteleri sakinleri, 1 Ekimde yolun kapatılacağını duyuran levha dikilince, Bodrum belediyesi ve Bodrum Kaymakamlığına verdikleri dilekçede; “Söz konusu905 nolu parselden geçen imar yolu alt yapısında, DSİ Milas suyu Bitez ana deposu hattı, kanalizasyon, elektrik ve telefon hattı bulunmaktadır. Bu yol eski onaylı imar planlarında yol gözüktüğü gibi, en son Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 25.03.2014 tarih ve 2640 sayılı oluru ile onaylanan Bodrum ilçesi, Bitez beldesi koruma amaçlı 1/5000 ve 1/1000 ölçekli revizyon ve ilave nazım ve uygulama imar planında kamu yolu olarak tescil edilmiştir. 905 nolu parselin hissedarı olan Murat ŞEVK, Hazine satış şartnamesinde de belirtilen parselin bu durumunu bilerek satın almış olup, Medeni Kanun gereği tek başına böyle bir tasarrufta bulunmaya hukuken yetkili değildir. Adı geçen kişi, sitemize, Bitez ve Bodrum Belediyesine tebliğ ettiği ihtarnamelerde “parselin etrafını çitle çevirerek elektrik akım vereceğini, kapan ve bariyer yaparak, abonelik kartı ile geçileceğini belirterek geçmişe doğru 560.000.-TL gibi çok yüksek ecrimisil bedeli istemektedir.İmar planındaki kamu yolunun hukuka aykırı hak iddia eden parsel hissedarı kişi tarafından kapatılmasının önlenmesini”   talep ederek mağduriyetin giderilmesini istediler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.