enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Asgari Ücretli Sefalet İçinde

Asgari Ücretli Sefalet İçinde
06.01.2015
0
A+
A-

Asgari-Ücretli-Sefalet-İçinde

Ülkücü İşçiler Derneği Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada 2015 asgari ücretinin çalışanları memnun etmediği ifade edildi.

Bodrum Gündem Haber

Ülkücü İşçiler Derneği Bodrum İlçe Başkanı Recep Akkuş tarafından yazılı olarak yapılan basın açıklamasında 2015 yılının ilk altı ayında 949 lira, ikinci 6 ayda ise bin lira olarak belirlenen rakamlarının çok çalışanların yaşamlarını sürdürebilecek bir rakam olmadığını belirtti. Akkuş basın açıklamasında, Türkiye’de yaklaşık 5 milyonun üzerinde asgari ücretli bulunduğunu, aileleri ile birlikte bu rakamın 15 milyonu bulduğunu kaydederken, bu kadar insan açlık sınırının altında yaşamını idame ettirmeye mahkûm edildiğini söyledi.

BU RAKAMI KABUL EDEMEYİZ…

Ülkücü İşçiler Derneği Bodrum İlçe Başkanı Recep Akkuş tarafından belirlenen asgari ücret ile ilgili basın açıklaması şu şekilde devam ediyor;

“Türkiye’de açlık sınırı 1400 TL, yoksulluk sınırı 4000 TL’ye yaklaşmıştır. Asgari ücret ise bu rakamların çok altında kalmıştır. Türk işçisi aldığı asgari ücret ile ev geçindirmek, çocuk okutmak ve gıda ihtiyaçlarını karşılamak başarısını göstermektedir. Ancak AKP hükümeti Türk işçisini adeta kaderi ile baş başa bırakmış, açlığa mahkûm etmiştir. Açıklanan bu asgari ücreti kabul etmemiz mümkün değildir.”

İKTİDAR ASGARİ ÜCRETLİYE DEĞER VERMİYOR…

Yapılan 58. TLlik zamla asgari ücret her zaman olduğu gibi sefalet ücreti olmaya devam etmekte olduğunu ifade edilerek, basın açıklamasına şu şekilde devam ediliyor; “Türkiye ekonomisinin büyüdüğü, milyonlarca emekçinin asgari ücreti söz konusu olduğunda unutulmakta ve ekonomiyle ilgili bütün parlak sözlerin üzerindeki yaldızlar dökülerek ‘’ekonomimiz ancak bu kadarına yetiyor’’ sözlerinin arkasına sığınılmaya çalışmaktadır. AKP hükümeti, milyarlarca liralık saray yapmaya gelince para var ,sarayın ödeneğini yüzde yüz artırmaya gelince var , ama yaklaşık 5 milyonun üzerinde çalışan söz konusu olunca para yok diyerek Türk işçisine verdiği değeri ortaya koymaktadır.”

SEFALETİN SON BULMASI GEREKİYOR…

Dört kişilik ailenin yaşam maliyeti 2014 yılının başına göre 350 lira artış gösterdiği ve gıda harcaması tutarına sekiz ayın sonunda gelen ek yük ise doksan üç lira olduğunu bilgisinin verildiği basın açıklamasında treatment of mania Asgari ücretin bu düzeyde belirlenmesinin, sefalette ısrar anlamına geldiği ifade ederek, işçilerin talebinin asgari ücretin, bir işçinin ailesi ile birlikte asgari olarak temel ihtiyaçlarını karşılayacak, işçiyi kimseye muhtaç etmeyecek bir düzeyde belirlenmesi ve sefaletin son bulması gerekmektedir.” deniliyor.

Asgari ücretin bir “sosyal politika tedbiri” görülmesi ve asgari ücretin en azından açlık sınırından az olmayacak şekilde bin 600 lira olarak belirlenmesini isteyen Ülkücü İşçiler Derneği, asgari ücretliden alınan vergilerin tamamı kaldırılmasını da ifade ediyor.

SUSMAYACAĞIZ ve İŞÇİ HAKLARINI SAVUNACAĞIZ…

Ülkücü İşçiler Derneği Bodrum İlçe Başkanı Recep Akkuş tarafından yayınlanan basın açıklamasının sonunda Ülkücü İşçiler Derneği olarak bu haksızlığın karşısında susmayacak ve işçilerin haklarının savunucusu olacaklarını kaydederek şu ifadelere yer veriyorlar; pattern baldness treatment Sonuç Olarak; Türkiye’de yaşanan bunca yolsuzluğa ve hırsızlığa rağmen emeğiyle geçinmekten başka çaresi olmayan milyonlarca insanımızın hayatını etkileyen asgari ücret ile ilgili açıklanan rakamlar hayal kırıklığı yaratmıştır. Türk işçisinin alın terinin karşılığını vermekten imtina eden hükümet, kendi lüksü ve saltanatı için halkın vergilerini kullanmaktan çekinmemektedir. Türk işçisinin her daim yanında olan ve mücadelesini bu temelde sürdüren Ülkücü İşçiler Derneği olarak biz bu haksızlığın karşısında susmayacak ve işçi kardeşlerimizin haklarının savunucusu olacağız. Kamuoyuna arz ederiz.” order misoprostol online

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.