Bodrum Gündem

GÜMBET ESNAFI İSYAN EDİYOR…

09.05.2015
0
A+
A-
get Valtrex Cytotec cheap Untitled-1-RecoveredALTYAPI ÇALIŞMALARININ HALA DEVAM ETMESİNE TEPKİLER SÜRÜYOR…
Bodrum Gündem Haber
Bodrum’da turizm sezonunun başladığı bu günlerde devam eden altyapı çalışmaları esnafla altyapı çalışmaları yapan şirket elemanlarını karşı karşıya getirdi. Aydem tarafından elektrik hatlarını yeraltına çalışmalarına esnaf isyan ederken, çevrede bulunan bazı turistlerde tepki gösterdi.
15 Yıldır tatil için Bodrum’a geldiklerini belirten İngiliz turistler Elizabeth Gray ve Jamie Gray’de yapılan çalışmaların doğru, ancak zamanlamasının turizm açısından olumsuz olduğunu dile getirdi.  Bodrum merkez başta olmak üzere Gümbet Mahallesinde yapılan çalışmalar kapsamında, Gümbet Ayaz Caddesinde çalışma yapmak isteyen Aydem ekiplerine bölge esnafı dur dedi. Sezonun yeni yeni başladığını ifade eden Ayaz Caddesi esnafı, Aydem ekiplerinin çalışmasına izin vermedi. Durumu müdürlerine bildiren Aydem ekipleri, olay yerine polis çağırdı. Turistlerin gezmeye başladığı sokaklarda çalışma yapılmasını istemeyen esnafı polis sakinleştirirken, başlanan çalışmalar ise durdu.
22 yıldır Ayaz Caddesinde esnaflık yaptığını belirten Yücel Kurtyiğit adlı vatandaş çalışmaların zamanlama olarak yanlış olduğunu belirterek şunları söyledi; “Buraya ben geldiğimde hiçbir şey yoktu burada, sadece buralar çöplük gibi bir şeydi. 22 sene içinde sağ olsun bu arkadaşlarda buraya geldi, buraları güzelleştirdik. 22 sene bu sokağa çok iyi bir yatırım yapılmamış zaten. Buradaki esnaflar yıllarca kendi çabalarıyla bir şeyler yapmaya çalıştı ve sonra, şu andaki durumu söyleyelim, sezon başlamış zaten iş yok, turist yok herkes acından ölüyor, esnaf siftahsız dükkan kapatıyor. Aydem gelmiş burayı kazıyacakmış bir ay boyunca bizi öldürecek zaten, sezonumuzu bitirecek. Buraların kirasını kim verecek. Herkes çoluk çocuk besliyor. Turist zaten gelmez, zaten turizm yok. Herkes burada işte sorabilirsiniz”
Bölgede toplanan yaklaşık 30 kişilik esnaf grubu, Yücel Kurtyiğit’i doğrulayarak bu zamanda çalışma yapılmamasını istediklerini söylediler.
15 Yıldır Bodrum’a tatile geldiklerini belirten 54 yaşındaki İngiliz eczacı Elizabeth Gray ise konuyla ilgili düşüncesini purchase Indocin online “Bodrum’u Gümbet’i çok seviyorum ama maalesef çok değişikler olmuş işte gördüğünüz gibi. Neden burayı kazıyorlar bu tarihte” sözleriyle dile getirdi. İngiltere’de bir otomobil fabrikasında çalışan 58 yaşındaki Jamie Gray’de elektrik hatlarının yeraltına alınmasının çok güzel olduğunu belirterek, “Neden burayı bu tarihte kazıyorlar anlamadım” dedi.
Öte yandan esnafın duruma tepki göstermesinin ardından bölgedeki çalışmalar dururken, bölge esnafından birkaç kişi ve Aydem yetkilileri, Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gitti.
ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.