enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

DAĞLICA’DA ASKERİMİZE TERÖRİST SALDIRI…

DAĞLICA’DA ASKERİMİZE TERÖRİST SALDIRI…
07.09.2015
0
A+
A-

dağlıca-karakolu-22Terör Örgütü PKK tarafından yapılan Dağlıca’daki saldırıda biri Albay yada Yarbay (kesin bilgi yok) çok sayıda asker şehit oldu…

Bodrum Gündem Haber Generic Viagra

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi Dağlıca bölgesinde yola döşenen mayın, askeri iki zırhlı aracın geçişi sırasında PKK terör örgütü tarafından patlatıldı. Biri Albay, çok sayıda askerin şehit olduğu iddia ediliyor.

Olay, akşam saatlerine doğru Yüksekova’nın Dağlıca bölgesinde meydana geldi. Zırhlı iki askeri aracın geçişi sırasında yola döşenen mayın, PKK terör örgütü tarafından uzaktan kumandayla patlatıldı. Meydana gelen patlamada ve ardından bölgede hava destekli başlatılan operasyon sırasında çıkan çatışma nedeniyle yaralılarn olduğu belirtildi. Operasyona özel birliklerin de katıldığı belirtildi.

CHP milletvekili: Ölü sayısını vermemesi için Genelkurmay’a baskı yapılıyor…

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Genelkurmay’a gerçek ölü sayısının verilmemesi için baskı yapıldığını, ölü sayısının zamana yayılarak açıklanacağını öne sürdü.

TSK’dan gece yarısı 02:20’de Dağlıca saldırısına dair basın açıklaması…

Türk Silahlı Kuvvetleri, saat 2:20’de Dağlıca’da gerçekleşen saldırıya dair açıklama yaptı. Açıklamada ölen askerlerin sayısının verilmemesi dikkat çekti. Açıklamanın tam metni şu şekilde;

“24 Temmuz 2015 tarihinde başlatılan yoğun hava harekâtı ile yurtdışındaki Bölücü Terör Örgütüne ait hedeflerin ateş altına alınması neticesinde ağır hasar ve zayiat verdirilmesini müteakip yurtiçindeki Bölücü Terör Örgütüne ait hedeflerin imhası maksadıyla operasyonlara hız verilmiştir.

Özellikle Hakkâri bölgesinde Bölücü Terör Örgütü tarafından menfez ve köprülerin tahribi ve yollara El Yapımı Patlayıcıların döşenmesi nedeniyle halkımızın ulaşım imkanları kısıtlanmıştır. Bölge halkımızın güven ve huzur içinde ulaşımına imkan vermek maksadıyla 04 Eylül 2015 tarihinden itibaren başlatılan operasyonlar dağlık alanda ve yollarda aralıksız devam etmektedir. methotrexate online

generic Toradol 06 Eylül 2015 günü Dağlıca-Yüksekova yolunun ulaşıma açılması maksadıyla yürütülen operasyonda üç adet El Yapımı Patlayıcı bulunarak imha edilmiştir. Operasyonun devamında yola döşenen diğer El Yapımı Patlayıcıların patlatılması ile iki zırhlı aracımız ağır hasar görmüştür. Patlama neticesinde Kahraman silah arkadaşlarımızdan şehit ve yaralananlar olmuştur.

Bölgeye icra edilen yoğun hava harekâtı kapsamında iki adet F-16 ve iki adet F-4 ile Bölücü Terör Örgütüne ait toplam 13 hedef vurulmuştur. Yaşanan çok olumsuz hava koşullarına rağmen operasyona kararlılıkla devam edilmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan Kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz.

Bölgede operasyon devam etmekte olup müteakip gelişmeler hakkında bilgi verilecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.