Bodrum Gündem

BOAT SHOW’A BODRUM’DAN 3 MOTORYAT GİDİYOR…

BOAT SHOW’A BODRUM’DAN 3 MOTORYAT GİDİYOR…
17.01.2016
0
A+
A-
ORHAN-DİNÇ-RODA-YAT-İMALAT
Son yıllarda içinde bulunduğu büyük zorluklara rağmen, kış aylarında da istihdam sağlayan Bodrum yat imalat sektörünün Bodrum ekonomisine katkıları sürüyor.
Haber-Röportaj: Selçuk Şimşek
13-21 Şubat 2016 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek olan 9. Uluslararası Deniz Araçları Ekipmanları ve Aksesuarları Fuarı CNR AVRASYA BOAT SHOW’a Bodrum’dan 3 motoryat katılıyor.
Uluslararası ölçekte yapılan fuarda Bodrum’un adını öne çıkarmak için mücadele veren İçmeler Tersana bölgelesi imalat sektörüne, Bodrum Ticaret Odası (BODTO)’da destek veriyor. Çalışmalar hakkında bilgiler veren BODTO Yönetim Kurulu üyesi ve RODA Yat Sahibi Orhan Dinç şunları söyledi:
“2005 yılından bu yana BODTO’nın yat imalat sektörünün desteği devam ediyor. Her yıl düzenlenen düyaca ünlü İstanbul Avrasya Bot Show’a, Bodrum’dan 7 firma katılıyoruz. Bodrum’u en iyi şekilde temsil etmek için Şubat ayındaki bot showa katılacağız. Uluslararası bir fuar olması sebebiyle, yurt dışından büyük markaların Türkiye’deki yat imalat sektörünü takip ettiklerini çok iyi biliyoruz. Bodrum’daki geleneksel ahşap yatlarımızı modernize ederek, Avrupa standartlarında imal etmeye başladık ve bunun da ilgi ve merakla takip edildiğini biliyoruz. Ekonominin her sene kötüye gitmesine rağmen bizler kendimizi geliştirerek Avrupa’dan daha iyi işçilik yaptığımızı göstermek üzere çalışmalarımızı sürdürmekteyiz”
Fuarda en çok ziyaret edilen stantın yine Bodrum stantı olacağını kaydeden Orhan Dinç, fuara katılacak olan teknelerle ilgili olarak; “Bizim tersaneden iki adet lobster tarzı motoryat tekne (15-16,5 metre) götüreceğiz. Bir firmamız da yine aynı tür tekne götürecek. Diğer 5 firmamız da kendi faaliyet alanlarını tanıtacak şekilde katılacaklar. Sektör olarak birlik ve beraberliğimizi tüm ülkeye göstereceğimize inanıyorum” dedi.
ORHAN-DİNÇ-RODA-YAT-İMALAT (1) buy Tadalafil online Dinç, sektör olarak ARGE çalışmalarının ve dış ülkelerle bağlantılarının devam ettiğini ifade etti.
Bodrum’un marka değerlerinden biri olan Guletlerin neden bot showa götürülmediği sorusuna ise Orhan Dinç şu cevabı verdi: Retin-A without prescription order vardenfil online “Bizim guletlerimiz, ayna kıçlarımız ve trandillerimiz, boyutları ve arma donanımlarından dolayı İstanbul’daki fuarda sergilenecek durumda değil. İstanbul-Pendik’te denizde düzenlenen fuarda sergilenebilirler ancak. Bizler Bodrum’da sadece gulet tipi teknelerin yapılmadığını, lobster ve trawler tarzı motor yatlarında yapılabildiğini göstermek adına imalatımız oluyor” 
İçmeler tersanesinde son dönemde küçük boyutlu lüks ve hızlı motoryatlara talebin arttığını ve bu doğrultuda imalatların yapıldığına dikkat çeken Dinç, sözlerini şöyle tamamladı: “Büyük teknelerden küçük teknelere bir geçiş var son dönemde. 15-18 metre, daha hızlı tekneler tercih ediliyor. Çünkü insanlar zamanlarını denizde çok fazla harcamak istemiyorlar. İş hayatında bir iki günlük denizi değerlendirmek isteyen müşterilerimiz, hız yapan tekneleri tercih ediyorlar. Bu da biz imalatçılara yansıdı ve bu ihtiyacı karşılamak adına birkaç tersanemizde lobster ve trawler tarzı motor yat imalatı var”
Son düzenlemeleri yapılan fuara katılacak olan tekneler, önümüzdeki günlerde İstanbul’a doğru yola çıkacak.
ORHAN-DİNÇ-RODA-YAT-İMALAT (2)
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.