Bodrum Gündem

“TOKİ BODRUM’A HAYIRLI OLSUN…”

“TOKİ BODRUM’A HAYIRLI OLSUN…”
22.02.2016
0
A+
A-

Proscar without prescription akp-toki-çiğdem-demiralp where can i buy Plavix Buy cheap Lasix CHP Muğla Milletvekili Av. Akın Üstündağ’ın Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun cevaplaması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına sunduğu yazılı soru önergesine Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp’ten jet yanıt geldi.

Bodrum Gündem Haber

CHP Muğla Milletvekili Av. Akın Üstündağ’ın verdiği yazılı soru önergesinde;  “TOKİ’nin Bodrum İlçesi Ortakent Mahallesindeki Hazine’ye ait 1 milyon metrekarelik araziyi devralmak için Kültür ve Tabiatı Koruma Kurulu’na başvurduğu, devir kararının da önümüzdeki günlerde netleşmesinin beklendiği ve yüzde 30 emsal çıkması halinde yabancılara satmak üzere arazide 3 bin konut inşa edebileceği yönündeki haberler basın ve yayın organlarında sıkça gündeme gelmektedir”  değerlendirmesinde bulunarak Bodrum için yeni bir yapılaşma alanı olacak proje hakkında bazı sorular yöneltti.

CHP’li Üstündağ tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına sunulan yazılı soru önergesi üzerine Ak parti Bodrum İlçe başkanı Çiğdem Demiralp, basın açıklaması yaptı. Demiralp, yaptığı açıklamada kendi vatandaşımız dururken neden yabancıya ev yapalım ifadelerini kullandı.

Açıklamasında CHP’li belediyeleri sert bir dille eleştiren Demiralp, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Adalet ve Kalkınma Partisi hizmet partisidir. Emeklimiz, işçimiz, evi olması için her gün bizleri yolda durduran vatandaşımız varken neden yabancıya ev yapalım. CHP’li belediyeler yabancılara milyon dolarlık evler yapılması için yatırımcılara her türlü imkanı sağlıyor. Bodrum’un her yeri bu yüzden rant uğruna talan edildi. Tarihten, doğadan, çevreden bahseden CHP’li belediyeleri imar izinlerini gözden geçirsinler. Sayın Üstündağ TOKİ’nin uygun şartlarda ev sahibi yapacağını duyan lüks konutlar inşa eden şirketlerin avukatlığını mı yapıyor?” ifadelerini kullandı.

TOKİ konutlarının Mumcular’a yapılacağını belirten Demiralp, açıklamasını şu sözlerle sürdürdü: “Ortakent için bir çalışmamız yoktur. Bodrum’da ev ihtiyacı olan dar gelirli vatandaşlarımızı TOKİ kanalıyla uygun şartlarda ev sahibi yapacağız. Bu konuyu ben bizzat takip ediyorum. Biz nereyi uygun görürsek orada bu çalışmaları yaparız. Sayın Üstündağ CHP anlayışı ile Ak Parti duruş ve anlayışını karıştırdı herhalde. Her iki senede bir aralıklarla Ortakent ile ilgili olarak bu tarz açıklamalar yapıyorlar. Kendilerini gündemde tutmak istiyorlarsa Bodrum’un ihtiyacı olan Katı Atık projesinden, çalışmayan arıtmalardan ve denize dökülen lağım sularından bahsetsinler” dedi.

Bu akşam Ankara’ya hareket edeceğini belirten Çiğdem Demiralp konu hakkında ilgili kişilerle çalışmaları değerlendireceklerini söyledi. Demiralp konuşmasının sonunda TOKİ’nin Bodrum’a hayırlı olmasını diledi.

 

Yorumlar

  1. fikret karataş dedi ki:

    TOKİ NEREYE HAYIR GETİRDİ Kİ, BODRUM’A HAYIRLI OLACAK. ORTAKENT’ DEĞİLDE MUMCULAR’A YAPILMASI EHVEN-İ ŞER OLARAK MI DEĞERLENDİRİLİYOR?