Bodrum Gündem

CKD’DEN İSTİKLAL MARŞI PANELİ

CKD’DEN İSTİKLAL MARŞI PANELİ
14.03.2016
0
A+
A-
cheap Cialis Professional CKD İSTİKLAL MARŞI Prozac price İstiklal Marşının kabulünün 95. yıldönümü dolayısıyla bir etkinlikte Bodrum’daki Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) tarafından düzenlendi.
get methotrexate Bodrum Gündem Haber
CKD Yalıkavak Şubesi öncülüğünde Trafo Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen, Vatan Türküsü Ne Söylüyor? konulu panelin konuşmacısı ise Zeki Sarıhan Oldu.
Panel öncesi Kent Haber’e konuşan araştırmacı-yazar Zeki Sarıhan şunları söyledi:  “İstiklal Marşının kabul edilişinin 95. yılı nedeniyle, Vatan Türküsü Ne Söylüyor? konulu söyleşi için buradayım. Bu vesile ile başka yerlerde de konferanslar verdim, Bodrum 5. oluyor. Yaşanan son olaylar bize, İstiklal Marşı ruhuna yeniden sahip olmamız gerektiği gösteriyor. Tükiye’yi esir almak, parçalamak istediklerini anlıyoruz. Türkiye, bir savaşın içine çekildi. İstiklal Marşı gibi bütün milleti birleştiren metinler, bize coşku veren marşlar, türküler işte bu dönemlerde lazım diye düşünüyorum” dedi.
Panelin açılışında konuşan CKD Yalıkavak Şubesi Başkanı Nüket Tolunay, Vatanın artık türküsünü söylemek zorunda olduğunu ifade ederek şöyle konuştu: “Türkülerimizi söylemek zorundayız. Türkiye, günümüzde gözümüze soka soka çok kötü günler geçiriyor. Kadınıyla çocuğuyla toplumda bir vahşet yaşanıyor. Hepimiz çok üzgünüz, vahşet yerine döndü vatanımız. Sözün bittiği yerdeyiz” dedi.
Şehitlerimiz ve Ankara’daki patlamada hayatını kaybedenler için saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan panele CHP Bodrum İlçe Başkanı, yönetim kurulu üyeleri ve CKD üyeleri katıldı. Panel yaklaşık bir buçuk saat sürdü.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.