Bodrum Gündem

BODRUM’DA TURİZM BAŞLADI, SEZONUN İLK GEMİLERİ GELDİ…

02.05.2016
0
A+
A-
sezonun-ilk-gemileri-geldi
Bodrum’a gelen iki dev yolcu gemisi yaklaşık 5 bin yolcusu ve 2 bine yakın mürettebatı ile ilçede hareketliliğe neden oldu. 7 bin kişi ile Bodrum’a adeta turistik çıkarma yaptılar…
Bodrum Gündem Haber
Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda kruvaziyer turizmi açısından olumlu geçmesi beklenen Bodrum’a, sezonun ilk gemileri gelmeye başladı. Sabah erken saatlerde Yeni Limana yanaşan iki yolcu gemisi İngiliz, Amerikalı, Alman ve Kanadalı yaklaşık 5 bin yolcu getirdi.
Gemilerden inen yolcuların birçoğu Paşatarlası sahilinden geze geze Bodrum Merkezine ulaştı. Bazı turistler ise araçlarla limandan ayrılarak tarihi yerleri dolaştı. Bodrum Kalesini gezmek için yol tarifi soran İngiliz çift “Bodrum’u çok barışçıl ve sakin bir yer olarak bulduk. Gelmek isteyenlere de aynı şeyi söylüyoruz. Mutlaka gelsinler çok beğendik” dediler.
İlçede yaşanan turist yoğunluğu esnafında yüzünü güldürdü. Cumhuriyet Caddesinde alışveriş yapan gemi yolcuları kafe ve restoranları doldurdular. Cumhuriyet Caddesi esnaflarından Murat Yücel yaşanan hareketliliğin çok olumlu olduğunu belirterek; “Bodrum’da güzel bir hareketlilik var. Şuan iki tane gemi geldi. Esnaf içinde iyi oldu. Bende esnafım burada işyeri sahibiyim. Turist sayımız şuanda artıyor. Yabancı turist sayımız şuanda iyi. Yani sağ olsun alışverişte iyi. Böyle beklemiyorduk ama beklentilerimizin üstünde. Çok iyi bu durumda. Bizi seçtikleri için, Bodrum’u seçtikleri için geldikleri için onlara çok teşekkür ediyoruz. Ülkemiz adına onlara da yine teşekkür ediyorum sağ olsunlar. Şuan memnunuz inşallah iyi gider. Kötü olacağına inanmıyorum. Kötü bir şey yok zaten her şey artı” ifadelerini kullandı.
Biri Mısır’dan diğeri ise Malta’dan gelen ve mürettebatıyla birlikte yaklaşık 7 bin kişi taşıyan yolcu gemileri Bodrum’un ardından Yunan Adalarına doğru hareket edecek.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.