enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

O BİR FİDANDI, ŞİMDİ ORMAN OLDU…

ADA UZ HATIRA ORMANINDA FIDANLAR TOPRAKLA BULUSTU (2)

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, yaşanan talihsiz bir kaza sonucu hayatını kaybeden 10 yaşındaki küçük öğrenci Ada Uz anısına Akçaalan’da oluşturulan hatıra ormanında düzenlenen ağaç dikim törenine katıldı. 

Bodrum Gündem Haber

Etkinlikte yaklaşık  300 kızılçam, fıstık çamı ve mavi selvi ağaç fidanları ile vatandaşların kendilerinin getirdiği fidanlar toprakla buluşturuldu. Bodrum’un Turgutreis bölgesindeki Akçaalan Mahallesi’nde oluşturulan hatıra ormanındaki ağaç dikme etkinliğine Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu, Ada Uz’un annesi Oya Uz, babası Ömer Uz ve yakınlarıyla bölgede yaşayan vatandaşlar katıldı.

ADA UZ HATIRA ORMANINDA FIDANLAR TOPRAKLA BULUSTU (5)ADA UZ ÇOCUK, DOĞA ve BİLİME ORGANİZASYONLAR İLE YAŞAYACAK…

Ada’nın annesi Oya Uz etkinlikte yaptığı açıklamada, “Buraya gelip bizi yalnız bırakmadığınız için çok mutluyuz. Biliyorsunuz, geçtiğimiz haziran ayında oğlumuzu kaybettik, çok acıydı. Fakat bizi ayakta tutan, bize nefes aldıran tek bir şey vardı; dostlarımızın sizlerin sevgi ve dayanışmasıydı. Aynı bu destek ve sevgiyle dernekleştik, Ada Uz Eğitim ve Bilim Derneği’ni kurduk. Bu dernek üzerinden bütün çocuklara yönelik olarak, doğaya yönelik olarak, bilime yönelik olarak organizasyonlar, projeler gerçekleştireceğiz. Fakat bütün bunları biz asla yalnız yapamazdık. Sevgiyle destekle gerçekleştiriyoruz. Bodrum Belediye Başkanı Sayın Kocadon’un bize verdiği destekten dolayı gerçekten müteşekkirim.” dedi.

ADA UZ HATIRA ORMANINDA FIDANLAR TOPRAKLA BULUSTU (6)BODRUM’UN BETONA YENİK DÜŞMESİN DİLEĞİYLE…

Ada Uz adına diktiği fidana “Bodrum’a yeşil yakışır” notunu asan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise “Öncelikle gerçekten bugün Ada’ya yakışır güzel bir havada buradayız. Kalbi gibi temiz ve nurlu bir havadayız. Tabi, Ada’nın farklı özellikleri vardı. Hem denizde hem karada yaşaması gereken bir Ada Uz ismi olması lazım. Mavi ile yeşilin ona çok yakıştığına inanıyorum. Bu hatıra ormanının bizden sonraki nesillere yeşil bir alan olarak kalması dileğiyle özellikle aileye çok teşekkür etmek istiyorum. Bu ağaçlandırma kampanyası, onların başlattığı bir kampanyaydı. Ben, bu güzel hatıra ormanının birçok yere örnek olmasını istiyorum. Bodrum’un betona yenik düşmeden bu yerlerin ağaçlandırılması en büyük dileğim. Bu dilek de sizlerle beraber inşallah gerçekleşir. Hepimize hayırlı olsun bu güzel anı ormanı.” şeklinde konuştu.

Başkan Kocadon etkinlikte ayrıca yakın zamanda hayatını kaybeden 14 yaşındaki Aslı Değirmen adına da bir fidan dikerek yaşanan bu tür üzücü olayların tekrarlanmamasını diledi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.