Bodrum Gündem

SABRI ve DOĞRU ADIM ATMAYI ÖĞRENDİLER…

SABRI ve DOĞRU ADIM ATMAYI ÖĞRENDİLER…

başsavcılık satranç kursları (2)

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığının, “Bir Denizyıldızı da Bizden” Projesi kapsamında ödül töreni yapıldı…

Bodrum Gündem Haber

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından organize edilen “Bir Denizyıldızı da Bizden” adıyla Kasım 2016’da başlatılan ve 80 saat süren satranç kursu sonunda ödül töreni gerçekleştirildi.

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü seminer salonunda düzenlenen törene, Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Barış Duman, Cumhuriyet Savcısı Ercan Türkol, Denetimli Serbestlik Müdürü Ruhşen Doğan, Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdoğan Başeğmez, Bodrum Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Sabri Gülcü ve kursiyerler katıldı. Program kapsamında düzenlenen turnuva sonunda dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.

bodrum-başsavcısı-barış-duman-1Ödül töreninde konuşan Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Barış Duman şunları söyledi:

“Proje kapsamında açılan satranç kursuyla kişilere planlı hareket etmenin önemi, başarı noktasında sistemli ve disiplinli çalışmanın gerekliliği ve bu anlamda yakın dostluklar kurarak hükümlülerin sosyal hayatla buluşmaları noktasında amacına ulaşmıştır. Satranç sporu ile özellikle ruhsal gelişim, düşünsel zekayı geliştirme ve sabır gerektirme noktasında önemli olduğu ve düşünülerek yapılan hamlelerle doğru adımların atılmasının önemi öğretilmiştir.”

Başsavcı Duman konuşmasının sonunda, programa destek verenlere teşekkür ederek kursiyerlere bundan sonraki yaşamlarında başarılar diledi.

Tören, yapılan turnuva sonunda dereceye girenlere kupaları diğer katılımcılara ise madalyalarının verilmesiyle sona erdi.

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan “Bir Denizyıldızı da Bizden” projesi kapsamında geçtiğimiz yıl Kasım ayında açılan 80 saatlik satranç kursu süresince kursiyerlerin öğlen yemekleri Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Mesleki Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği tarafından karşılandı. Kurs süresinde kursiyerlere, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca her ay nakdi yardım sağlandı…

başsavcılık satranç kursları (1)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.